وزارت امور داخله افغانستان: رهبران طالبان در غارها پنهان شده اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مسعود اندرابی، سرپرست وزارت امور داخله افغانستان دوشنبه 21 اکتبر اعلام کرد، تماس رهبری طالبان با جنگجویان این گروه قطع شده و والی‌های خودخوانده طالبان در غارها پنهان شده‌اند.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، اندرابی در مراسم نام‌گذاری آکادمی پولیس ملی به ‌نام «جنرال عبدالرازق» گفت، والی نام‌نهاد طالبان در یک غار و فرماندهان این گروه در غار دیگر پنهان شده‌اند و تنها کسانی که گمراه شده‌اند، در برابر نیروهای امنیتی می‌جنگند.

او در ادامه گفته است، عملیات الفتح طالبان هیچ پیشرفتی نداشته است.

وی علاوه کرد، گروه طالبان روحیه جنگی خود را باخته‌ و نیروهای امنیتی افغان، طالبان را در بخش‌هایی از این کشور سرکوب کرده‌اند.

سرپرست وزارت امور داخله افغانستان گفت، نیروهای دفاعی و امنیتی برنامه منظمی دارند و هر جنگجویی که سلاح خود را بر زمین بگذارد، نجات پیدا می‌کند.

آکادمی ملی پولیس افغانستان دوشنبه 21 اکتبر رسماً به نام «جنرال عبدالرازق» نام گذاری شد. محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان جمعه 18 اکتبر در اولین سالروز جان باختن سترجنرال عبدالرازق، فرمانده پولیس سابق ولایت قندهار گفته بود، اکادمی پولیس این کشور به نام «شهید سترجنرال عبدالرازق» نام گذاری می شود.

جنرال عبدالرازق بعد از ظهر پنج شنبه 18 اکتبر 2018 پس از یک نشست امنیتی در ولایت قندهار در حمله مسلحانه توسط محافظ والی این ولایت کشته شد. جنرال عبدالرازق موضعگیری جدی علیه طالبان داشت و وی به «فرمانده طالب کٌش» نیز شهرت یافته بود.

هرچند گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفت، اما حکومت افغانستان اعلام کرد که طرح این حمله در پاکستان سازماندهی شده بود که مقام های پاکستانی دست داشتن در این حمله را رد کردند.

پس از کشته شدن جنرال عبدالرازق، حکومت افغانستان تادین خان، برادر وی را به عنوان سرپرست فرماندهی پولیس ولایت قندهار گماشت که وی هنوزهم در این سمت فعالیت دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم