طالبان شش تن از کاروان صلح‌خواهی هلمند را با خود بردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جنگجویان گروه طالبان شش تن از کاروان صلح‌خواهی هلمند را شنبه 19 اکتبر 2019 در پل‌علم مرکز ولایت لوگر با خود بردند.

رسانه‌های افغانستان گزارش دادند، یکی از اعضای کاروان صلح‌خواهی هلمند که نخواست نامش فاش شود، گفته است که طالبان این شش نفر را به جای نامعلومی بردند.

گروه طالبان اما تاکنون در این مورد ابراز نظری نکرده اند.

قبل از این نیز کاروان صلح‌خواهان هلمند 29 اوت سال جاری اعلام کرده بودند که سید رحیم امید، یکی از اعضای این کاروان در ولایت هلمند در جنوب این کشور، حین بازدید از اعضای خانواده‌اش در ایام «عید سعید اضحی» توسط جنگجویان طالبان زندانی و ضرب وشتم شده است.

اقبال خیبر، سخنگوی کاروان صلح‌خواهان هلمندی گفته بود، سید رحیم امید از سوی جنگ‌جویان طالبان در روستای «چانجیر» ولسوالی نادعلی ولایت هلمند به مدت 9 روز زندانی و شکنجه شده است. خیبر افزود، طالبان این عضو کاروان صلح را با «ضمانت مکتوبی خانواده‌اش» آزاد کرده‌ و در این ضمانت‌نامه آمده است که سید رحیم امید اگر فعالیتش در کاروان صلح‌ را ادامه دهد، اعضای خانواده‌اش را خواهند کشت.

کاروان صلح‌خواهان هلمندی پس از وقوع یک حمله‌ی انتحاری بر یک برنامه‌ی تجلیل از جشن نوروز در شهر لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند شکل گرفت و سپس اعضای آن به هدف برقراری آتش‌بس و در افغانستان در بیش از بیست ولایت این کشور با پای پیاده سفر کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید