آکادمی پولیس افغانستان به نام «سترجنرال عبدالرازق» نام گذاری شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان جمعه 18 اکتبر در اولین سالروز جان باختن سترجنرال عبدالرازق، فرمانده پولیس سابق ولایت قندهار گفت، اکادمی پولیس این کشور به نام «شهید سترجنرال عبدالرازق» نام گذاری می شود.

غنی افزود: «سترجنرال عبدالرازق یک جنرال وطندوست و نزد همه مردم عزیز بود. تمام افغان ها، زنان، مردان، جوانان و موسفیدان، همه او را سرباز واقعی وطن می پندارند».

وی علاوه کرد: «بخاطر قدردانی از فداکاری های شهید سترجنرال عبدالرازق و بخاطر زنده نگهداشتن قهرمانی های او، اکادمی پولیس افغانستان به نام شهید سترجنرال عبدالرازق مسمی می گردد».

این مراسم در تالار لوی جرگه در شهر کابل برگزارشد، عبدالله عبدالله، رییس اجرایی و برخی از مقام های بلندرتبه دولتی این کشور نیز اشتراک کرده بودند.

جنرال عبدالرازق بعد از ظهر پنج شنبه 18 اکتبر 2018 پس از یک نشست امنیتی در ولایت قندهار در حمله مسلحانه توسط محافظ والی این ولایت کشته شد. جنرال عبدالرازق موضعگیری جدی علیه طالبان داشت و وی به «فرمانده طالب کٌش» نیز شهرت یافته بود.

هرچند گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفت، اما حکومت افغانستان اعلام کرد که طرح این حمله در پاکستان سازماندهی شده بود که مقام های پاکستانی دست داشتن در این حمله را رد کردند.

پس از کشته شدن جنرال عبدالرازق، حکومت افغانستان تادین خان، برادر وی را به عنوان سرپرست فرماندهی پولیس ولایت قندهار گماشت که وی هنوزهم در این سمت فعالیت دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید