هند دو فروند چرخبال به افغانستان اهدا کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ملی افغانستان سه شنبه 15 اکتبر اعلام کرد که هند دو فروند چرخبال جنگی «MI35» به این کشور اهدا کرد.

فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان، در صفحه رسمی توییترش نوشت: «هند دو چرخبال جنگی MI35 به نیروهای امنیتی افغان تحفه داد».

این دو فروند چرخبال در شرایطی به افغانستان اهدا شده که جنرال سکات میلر، فرمانده عمومی نیروهای ناتو در این کشور به تازگی اعلام کرد، نیروهای امنیتی افغان دشمن را در جنگ شکست داده‌اند.

میلر در دیدار با محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان گفته بود، افزایش سطح هماهنگی میان نیروهای امنیتی و دفاعی افغان دلیل پیروزی آنان است.

وی تاکید کرد: «نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان دشمن را در جنگ شکست داده‌اند و در این اواخر افراد کلیدی تروریست‌ها را از بین برده‌اند، همچنان ساحات زیادی را از نزد آنان دوباره تصرف کرده‌اند».

در همین حال، محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان در این دیدار گفته بود، سطح هماهنگی میان نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور به گونۀ بی‌پیشینه افزایش یافته و این کار باعث پیروزی عملیات آنان در مقابل «تروریست ها» شده است.

غنی تاکید کرد، نیروهای افغان در خط نخست مبارزه با «تروریسم» قرار دارند و در این راستا همکاری و حمایت مشترک جامعه جهانی مهم است.

قابل ذکر است که دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده یکشنبه 13 اکتبر بار دیگر به پایان دادن جنگ های بی پایان تاکید کرده و در صفحه رسمی توییترش نوشت: «جنگ‌های بی‌پایان باید پایان یابند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید