فرمانده ناتو: سربازان افغان دشمن را در جنگ شکست داده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ارگ ریاست جمهوری افغانستان دوشنبه 14 اکتبر با نشر خبرنامه‌ای نوشت، جنرال سکات میلر، فرمانده عمومی ناتو در این کشور در دیدار با رییس جمهوری محمد اشرف غنی گفت، نیروهای امنیتی افغان دشمن را در جنگ شکست داده‌اند.

در این خبرنامه آمده که این دیدار دیشب (شامگاه یکشنبه 13 اکتبر) در ارگ ریاست جمهوری افغانستان صورت گرفت و میلر افزایش سطح هماهنگی میان نیروهای امنیتی و دفاعی افغان را دلیل پیروزی آنان دانست.

سکات میلر، فرمانده عمومی نیروهای ناتو در افغانستان در ادامه افزود: «نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان دشمن را در جنگ شکست داده‌اند و در این اواخر افراد کلیدی تروریست‌ها را از بین برده‌اند، همچنان ساحات زیادی را از نزد آنان دوباره تصرف کرده‌اند».

در همین حال، محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان در این دیدار گفت، سطح هماهنگی میان نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور به گونۀ بی‌پیشینه افزایش یافته و این کار باعث پیروزی عملیات آنان در مقابل «تروریست ها» شده است.

غنی تاکید کرد، نیروهای افغان در خط نخست مبارزه با «تروریسم» قرار دارند و در این راستا همکاری و حمایت مشترک جامعه جهانی مهم است.

قابل ذکر است که دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده یکشنبه 13 اکتبر بار دیگر به پایان دادن جنگ های بی پایان تاکید کرده و در صفحه رسمی توییترش نوشت: «جنگ‌های بی‌پایان باید پایان یابند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید