ادامه بازرسی موترهای اعضای پارلمان افغانستان از سوی پولیس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای ویژه پولیس کابل روز یکشنبه 13 اکتبر باز هم موترهای زرهی اعضای این مجلس نمایندگان این کشور را بازرسی کردند.

منابع خبری افغانستان گزارش دادند، سربازان پولیس در کابل بار دیگر موترهای اعضای پارلمان این کشور را در جاده منتهی به مجلس نمایندگان بازرسی کردند.

این در حالی است که شامگاه جمعه 11 اکتبر نیروهای پولیس کابل با برخی از اعضای مجلس نماینده‌گان این کشور در هنگام عبور از ایست بازرسی برخورد کردند. در پی آن، برخی از نماینده‌گان در یک نشست اضطراری شب‌هنگام در پارلمان حاضر شدند و محمدمسعود اندرابی، سرپرست وزارت امور داخله را ساعت 11:30 شب برای پاسخ‌گویی به مجلس فرا خواندند. این کار اعضای مجلس نمایندگان افغانستان با واکنش‌های تند برخی سیاسیون و شهروندان روبه‌رو شد.

نذیر احمد احمدزی، معاون پیشین این مجلس به آریانا نیوز گفته است: «هیچ کسی در قانون استثنا نیست، وکیل تنها در حرف‌اش مصئونیت دارد نه در انتقال سلاح غیرقانونی، پیکا و برخوردهای غیرقانونی».

در همین حال، برخی از اعضای کنونی مجلس نیز نشست اضطراری نمایندگان را غیررسمی و خلاف کارشیوه‌های شورای ملی خواندند.

شینکی کروخیل عضو مجلس نمایندگان افغانستان در این باره گفت: «کم‌کاری‌های وجود دارد که هم پارلمان و هم نهادهای امنیتی باید آن را حل کنند. هر کدام که قانون را نقض کنیم به تنش می‌انجامد».

از سوی دیگر، شهروندان کابل نیز از رفتار خشونت‌آمیز رانندگان و محافظان اعضای شواری ملی این کشور انتقاد کرده و از دولت خواهان رسیدگی به این موضوع شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید