وزارت امور داخله افغانستان: درگیری پولیس و نمایندگان پارلمان را بررسی می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت امور داخله افغانستان شنبه 12 اکتبر اعلام کرد که قضیه درگیری میان پولیس و برخی از نماینده‌گان در پارلمان این کشور را که در یکی از ایست‌های بازرسی در نزدیک گمرک کابل اتفاق افتاده، را بررسی می‌کند.

به گزارش روزنامه «هشت صبح»، شامگاه جمعه 11 اکتبر نیروهای پولیس کابل با برخی از اعضای مجلس نماینده‌گان این کشور در هنگام عبور از ایست بازرسی برخورد کرده است.

هرچند وزارت امور داخله افغانستان می‌گوید که تنفیذ قانون و حفظ امن و نظم‌ عامه وظیفه اصلی پولیس است، اما اعضای مجلس نماینده‌گان برخورد پولیس را توهین‌آمیز گفته‌اند.

به همین دلیل، برخی از نماینده‌گان در مجلس در یک نشست اضطراری شب‌هنگام در پارلمان حاضر شدند و محمدمسعود اندرابی، سرپرست وزارت امور داخله را ساعت 11:30 دیشب برای پاسخ‌گویی به مجلس فرا خواندند.

نوار تصویری که در رسانه‌های اجتماعی به نشر رسیده است، محمد مسعود اندرابی را در حال پاسخ‌گویی به اعضای مجلس نماینده‌گان نشان می‌دهد.

در همین حال، نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان در این باره گفته است: «قضیه‌ای که شب گذشته میان پولیس ملی و وکلای محترم اتفاق افتاده بود، به گونه جدی و عادلانه تحت بررسی قرار دارد».

درگیری میان پولیس و شماری از اعضای مجلس نماینده‌گان افغانستان و به دنبال آن برگزاری نشست اضطراری با واکنش‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی نیز روبه ‌رو شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید