حکومت افغانستان مدال «غازی میربچه خان» را به ترکی‌ الفیصل اهدا کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

حکومت افغانستان چهارشنبه 9 اکتبر برای قدردانی از همکاری‌های شهزاده ترکی الفیصل با دولت افغانستان در زمان جهاد، مدال «غازی میربچه خان» چهارمین مدال افتخاری این کشور را به وی اهدا کرد.

همایون قیومی سر پرست وزارت مالیه افغانستان در مراسمی که برای اهدای این مدال در ریاض برگزار شده بود، از همکاری‌های ترکی الفیصل تشکر کرده و گفت، این مدال بخاطر تلاش‌های وی برای گسترش روابط دوجانبه تفویض شد.

سرپرست وزارت مالیه افغانستان در صفحه رسمی توییترش نوشت: «به نماینده‌گی از حکومت افغانستان مدال غازی میربچه خان را در مراسم تجلیل از هشتادو نهمین روز ملی سعودی به محترم شهزاده ترکی الفیصل، رئیس بنیاد ملک فیصل به خاطر همکاری هایش در دوران جهاد و سال‌های بعد از آن و نیز تلاش‌های وی بخاطر گسترش روابط دوجانبه تفویض نمودم».

مدال غازی میربچه خان، چهارمین مدال افتخاری افغانستان است که به شخصیت‌های حقیقی و حقوقی که در عرصه‌های عملی، پژوهشی، فرهنگی و آموزشی خدمات شایان و ارزشمند کردند، اهدا می شود. غازی میربچه خان به عنوان یکی از قهرمانان افغانستان شناخته شده که برای آزادی و استقلال کشورش جنگید و به اسم «قهرمان ملی» نیز از او یاد می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید