امنیت ملی افغانستان: رهبر القاعده در شبه‌قاره هند و چند عضو ارشد طالبان کشته شدند

امنیت ملی افغانستان از بازداشت چند تن عضو گروه القاعده و طالبان نیز خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان سه‌شنبه 8 اکتبر از کشته شدن رهبر القاعده در شبه‌قاره هند و چندین تن از اعضای برجسته گروه طالبان خبر داد.

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان در صفحه رسمی توییترش نوشته است، در این عملیات که در ولسوالی «موسی قلعه» ولایت هلمند راه‌اندازی شد، چندین عضو ارشد گروه القاعده و طالبان دستگیر نیز شده‌اند.

در توییتر ریاست امنیت ملی افغانستان آمده است: «امنیت ملی مرگ رهبر القاعده برای شبه جزیره هند، عاصم عمر، شهروند پاکستانی را در جریان عملیات مشترک نیروهای امنیتی و دفاعی بالای یک قرارگاه طالبان در ولسوالی «موسی قلعه»، تائید می‌نماید. در جریان این عملیات چندین عضوء ارشد این گروه و گروه طالبان کشته و یا دستگیر گردیده اند.»

از سوی دیگر وزارت دفاع ملی افغانستان نیز امروز از پیشروی سربازان افغان در ولایت تخار خبر داد. پس از 10 روز از آغاز عملیات تصفیوی در این ولایت، مقام‌های محلی و وزارت دفاع ملی این کشور تایید کردند که ولسوالی‌های بهارک، خواجه غار و ینگی قلعه از وجود طالبان پاکسازی شده و تلفات سنگینی به طالبان وارد شده است.

روح الله احمدزی سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان گفته است، تا کنون در نتیجه‌ی این عملیات افزون بر کشته‌شدن مقام‌های ارشد طالبان حدود 100 جنگجوی طالب کشته شدند و نیروهای امنیتی و دفاعی افغان در این عملیات‌ تلفات جدی ندیده و در حد چند زخمی است.

وزارت دفاع ملی افغانستان تایید کرد که حاجی صابر، قاضی عمومی طالبان برای ولایت تخار و برهانی گجر، ولسوال نام‌نهاد این گروه برای ولسوالی «نمک آب» در یک حمله‌ی هوایی نیروهای افغان در ولسوالی «خواجه غار» کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید