سفارت آمریکا در کابل: در انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان تقلب جای ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سفارت آمریکا در کابل دوشنبه 7 اکتبر پس از دیدار معاون این سفارت از مرکز اطلاعات کمیسیون انتخابات افغانیتان، در صفحه رسمی توییترش نوشت، در روند کار کمیسیون انتخابات هیچ جای برای تقلب نیست.

سفارت امریکا در کابل نوشته است، کرین دیکر، معاون این سفارت از مرکز اطلاعات کمیسیون مستقل انتخابات دیدار کرد و «هیج جایی برای تقلب در انتخابات افغانستان وجود ندارد».

Advertisement

سفارت آمریکا در کابل تاکید کرد، رأی دهندگان افغان مطمئن باشند که فقط آرای قانونی، با شفافیت و بی‌طرفی شمرده می‌شود.

از سوی دیگر، محمد اشرف غنی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به تازگی در مصاحبه با هفته­‌نامه آلمانی «دیر اشپیگل» گفت، ممکن است برای پنج سال آینده به عنوان رییس جمهوری کار کند.

غنی اضافه کرد: «ادعای پیروزی نکرده و تنها در تیم انتخاباتی‌اش هیجان وجود دارد و این به افغان‌ها بستگی دارد. علایم خوب وجود دارد که من پنج سال دیگر خواهم داشت تا برای آینده افغانستان شدیداً کار کنم. اما مانند دیگران، باید منتظر نتایج نهایی بمانم».

تیم انتخاباتی عبدالله عبدالله نیز مدعی است که در این انتخابات بیشترین آرا را به دست آورده و نیاز به دور دوم انتخابات نیست.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان از تمام نامزدان انتخابات ریاست جمهوری این کشور خواسته است تا اعلام نتایج نهایی انتخابات صبر کنند.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بتاریخ 28 سپتامبر امسال در سراسری این کشور برگزار شد و قرار است نتایج ابتدایی آن تا 11 روز دیگر اعلام شود.

براساس اعلام کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، در این انتخابات دو میلیون و 695 هزار و 890 نفر رأی دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید