مفقود شدن هفت دستگاه بایومتریک در روز انتخابات در کابل افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان شنبه 5 اکتبر تایید کرد که هفت دستگاه بایومتریک در روز انتخابات ریاست جمهوری در ولایت کابل مفقود و کارت‌های بیشتر از 20 دستگاه دیگر از سوی «زورمندان» در‌ کابل دستبرد زده شده است.

به گزارش روزنامه «اطلاعات روز افغانستان» مولانا محمد عبدالله، عضو کمیسیون مستقل انتخابات امروز شنبه در نشست خبری در شهر کابل گفت، با کسانی که در این راستا کم‌کاری کرده باشند، براساس قانون برخورد خواهد شد.

عبدالله اضافه کرد، آرای محلاتی که دستگاه‌های بایومتریک در آن مورد دستبرد قرار گرفته، قرنطین است و این آرا مطابق به لوایح و طرزالعمل‌ها پروسس می‌شود.

این عضو کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان علاوه کرد، در ولایات این کشور نیز ممکن است دستگاه‌های بایومتریک مفقود شده باشد، اما تأکید کرد که آمار مفقودی دستگاه‌ها در ولایات بسیار ناچیز است.

وی ادامه داد، مسئولان ولایتی کمیسیون انتخابات مکلف‌اند از چگونگی مفقود، سرقت، سوختگی و… به دفتر مرکزی این کمیسیون گزارش دهند.

از سوی دیگر، قرار است، تمام مواد حساس انتخاباتی از سراسر افغانستان تا پایان امروز شنبه به دفتر مرکزی کمیسیون مستقل انتخابات در شهر کابل منتقل شوند.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بتاریخ 28 سپتامبر امسال در سراسر این کشور برگزار شد و بیش از دو میلیون نفر در این انتخابات اشتراک کرده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید