تیم دولت ساز: به هر نوع تصمیم کمیسیون انتخابات احترام داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیم انتخاباتی «دولت‌ساز» به رهبری محمداشرف غنی چهارشنبه 2 اکتبر در گفت‌وگو با روزنامه اطلاعات روز در کابل تایید کرد که هر تصمیمی که کمیسیون مستقل انتخابات بگیرد را قبول دارند.

نجیب دانش یکی از سخنگویان تیم دولت ساز گفته است، اگر کمیسیون به آرای بدون بیومتریک اعتبار بدهد، این تیم نیز با آن موافق خواهد بود.

دانش در پاسخ به این پرسش که کمیسیون انتخابات حتا اگر به آرای بدون بیومتریک اعتبار دهد، تیم «دولت‌ساز» موافق آن است؟ گفت: «هرچه. هرچیزی را که کمیسیون تصمیم بگیرد؛ چون تصمیم نهایی را کمیسیون می‌گیرد.» او گفت، این تیم هر فیصله‌ی را کمیسیون انتخابات بگیرد، به آن احترام دارد.

آقای دانش این اظهارات را در حالی مطرح می‌کند که کمیسیون مستقل انتخابات در چند روز اخیر بارها تأکید کرده است که تنها آرای بیومتریک‌شده نزد این کمیسیون اعتبار دارد.

اما برخی رسانه‌های افغانستان گزارش دادند که حوا علم نورستانی رئیس کیمسیون مستقل انتخابات افغانستان سه‌شنبه اعلام کرد آرای بدون بیومتریک شمارش نخواهد شد.

روز گذشته رئیس مجلس سنای افغانستان در واکنش به این اعلامیه، در نشستی گفت: «دوستان گفتند رئیس کمیسیون انتخابات گفته رای بدون بیومتریک شمار نمی‌شود، سر پدرش شمار می‌کنیم».

این اظهارات مسلمیار واکنش‌های تندی از شهروندان و برخی سیاسیون افغانستان را به همراه داشت. رییس مجلس سنای افغانستان پس از این واکنش‌ها در گفت‌وگو با تلویزیون خصوصی یک در کابل از حوا علم نورستانی رئیس کمیسیون مسقل انتخابات معذرت خواست. وی اما تاکید کرد که آرای بدون بیومتریک باید شمرده شود چون به گفته‌ی او، مردم با شناسنامه‌های استیکردار تا دیر زمان در صف‌ها ایستاده بودند، اما دستگاه‌های بیومتریک فعال نبودند.

مسلمیار گفت: «برای این‌که رای دهندگان از حق رای محروم نشوند، دفتر مرکزی کمیسیون انتخابات تصمیم گرفت که بدون بایومتریک هم می‌شود رای داد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید