بلقیس روشن: کرزی، عطامحمد نور، اسماعیل‌خان وقانونی می‌خواهند قدرت را بگیرند

شماری از اعضای پارلمان افغانستان: برخی‌ها به دنبال سبوتاژ کردن انتخابات هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برخی از اعضای مجلس نمایندگان افغانستان دوشنبه 30 سپتامبر تاکید کردند که برخی از چهره‌های سیاسی به شمول حامد کرزی، عطا محمد نور، اسماعیل خان و یونس قانونی در تلاش سبوتاژ برایند انتخابات ریاست جمهوری هستند.

شماری از اعضای مجلس نمایندگان افغانستان در نسشت روز دوشنبه تاکید کردند که این سیاسیون تلاش دارند تا خود قدرت را به دست بگیرند و «این تلاش‌ها کشور را با بحران بزرگی روبرو خواهد کرد».

به گزارش آریانا نیوز افغانستان، بلقیس روشن، نماینده مردم فراه گفته است: «سیاسیون مثل کرزی، عطا محمد نور، اسماعیل خان و قانونی مانند گرگان منتظر هستند که چه اتقاق روی می‌دهد و می‌خواهند قدرت را بگیرند و بعد مثل گرگ‌های گرسنه به شکم یک دیگر حمله خواهند کرد و این کار برای مردم قابل قبول نیست».

عبدالقیوم سجادی، نماینده غزنی نیز گفته است: «یک تعداد برای سبوتاژ کردن انتخابات کمر بسته کرده‌اند تا این روند با چالش مواجه شود ،اما میزان کم‌رنگ مشروعیت انتخابات را صدمه نزده است و نباید روند ملی با چالش مواجه شود».

همچنان کمال ناصر اصولی نماینده خوست گفت: «هدف این چهره‌های سیاسی از مطرح کردن موضوع حکومت موقت پس از برگزاری انتخابات چیست؟»

از سوی دیگر، شهزاده مسعود عضو جریان‌های سیاسی در افغانستان گفته است: «اصلا روی حکومت موقت صحبت نشده و شخصیت‌های سیاسی به خصوص جناب کرزی در پنج سال در صدد صلح و وحدت ملی بوده تلاش‌های خود را ادامه می‌دهد و همین قدر به دوستان می‌گویم که در نشست ما از تکت‌های مختلف شرکت داشته و معتقد بودند که صلح به مردم اولیت دارد».

در همین حال، میر رحمان رحمانی، رییس مجلس نمایندگان افغانستان تاکید گفت: «امروز کمیسیون‌های انتخاباتی در یک مسئولیت تاریخی قرار دارند و باید پاسخ دهند و هرگونه تخطی و جرم‌های انتخاباتی بحران بزرگ سیاسی را ایجاد می‌کند و از کار کمیسیون‌های انتخاباتی باید نظارت صورت گیرد».

بیشتر اعضای پارلمان افغانستان تاکید کردند که قربانی‌ها و مشارکت مردم در روند انتخابات نباید از سوی دسته‌های انتخاباتی نادیده گرفته شود و باید نتیجه انتخابات با آرای شفاف از سوی این دسته‌ها پذیرفته شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید