فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • فرار دختر ایرانی با پسر افغان جنجالی شد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  برخی از رسانه‌های ایرانی دوشنبه 30 سپتامبر گزارش دادند که یک دختر ایرانی با یک پسر افغان فرار کرده و به ترکیه رفته است.

  سایت ایرانی «خبر آنلاین» نوشت، چندی قبل مرد میان‌سالی در تماس با پلیس از ناپدید شدن دختر نوجوانش خبر داد. وی مدعی بود دخترش «شیوا» به بهانه رفتن به جشن تولد دوستش از خانه خارج شده و دیگر برنگشته است.

  پس از این شکایت مأموران پلیس تحقیقات خود را آغاز کرده و در بررسی‌ها دریافتند شیوا از خانه فرار کرده است.

  یکی از دوستان این دختر 14 ساله ایرانی سرنخ مهمی به پلیس داد و گفت: «شیوا مدتی قبل با پسری آشنا شده بود. او برایم تعریف کرد که در یک کانال تلگرامی با فاضل که پسری 23 ساله و افغان است آشنا و به او علاقه‌مند شده است. علاقه آنها به حدی رسید که تصمیم به ازدواج گرفتند. شیوا که می‌دانست خانواده‌اش به خاطر سن پایین او و افغان بودن فاضل با این ازدواج مخالفت می‌کنند تصمیم به فرار گرفت».

  این دوست شیوا در ادامه افزود: «من می‌دانستم که شیوا می‌خواهد از خانه فرار کند، حتی به او گفتم که این کار را نکند اما توجهی نکرد . قرار بود به بهانه جشن تولد از خانه بیرون بیاید و شبانه با فاضل تهران را به مقصد یکی از شهرهای اطراف تهران ترک کند. من شماره‌ای از فاضل دارم اما هر چه با آن تماس می‌گیرم خاموش است».

  ازدواج قبل از خروج از ایران

  سایت «خبر آنلاین» در ادامه نوشت، با اطلاعاتی که دوست شیوا در اختیار تیم تحقیق قرار داد، بررسی‌ها ادامه یافت. تا اینکه مأموران موفق شدند برادر مرد افغان را در تهران شناسایی کنند.

  بازجویی‌ها از وی نشان داد که فاضل به همراه شیوا با کمک یک قاچاقبر به ترکیه فرار کرده و در یک کمپ زندگی می‌کنند تا از آنجا به یونان و بعد از آن به دیگر کشورهای اروپایی بروند.

  در ادامه بررسی‌ها با کمک برادر فاضل، مأموران موفق شدند با شیوا تماس تلفنی برقرار کنند. دختر جوان به مأموران گفت: «ما پنهانی باهم ازدواج کرده و از ایران خارج شده‌ایم و می‌خواهیم به یکی از کشورهای اروپایی برویم. در حال حاضر هم در کمپ به سر می‌بریم و تصمیم نداریم که دیگر به ایران برگردیم».

  این سایت در پایان نوشت، بدین ترتیب به دستور بازپرس سهرابی از شعبه نهم دادسرای امور جنایی تهران، از پلیس بین‌الملل خواسته شد تا شیوا را پیدا کرده و به ایران بازگردانند.

  از سوی دیگر، یکی از بستگان نزدیک شیوا نیز برای یافتن او به ترکیه رفته است.

  تبلیغات