.
.
.

عبدالله: تیم ما در انتخابات پیروز شده است

رییس دبیرخانه کمیسیون انتخابات افغانستان: هیچ نامزد حق ندارد پیروزی‌اش را پیش از وقت اعلام کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالله عبدالله نامزد ریاست جمهوری افغانستان دوشنبه 30 سپتامبر در یک نشست خبری ادعا کرد که در این انتخابات بلندترین رای را از آن خود کرده است.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، عبدالله در یک نشست خبری در کابل گفت تیم «ثبات و همگرایی» در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شده است، ازین رو انتخابات به دور دوم نخواهد رفت.

عبدالله عبدالله گفت: «مردم ما در انتخابات علیه دیکتاتوری، علیه خودکامگی، علیه تبعیض قومی، برای وحدت ملی، برای رسیدن به صلح و برای ایجاد یک حکومت و حکومتداری خوب رای دادند».

عبدالله تاکید کرد که تقلب‌هایی در این انتخابات انجام شدند اما کمیسیون مستقل انتخابات این کشور باید آرای تقلبی را از آرای اصلی جدا سازد.

عبدالله گفت: «رأی ما در این انتخابات بلند است. نتایج را البته کمیسیون های انتخابات اعلام می‌کنند. اما ما با رأی بلند آمدیم ما در یکی دو روز گذشته مشغول بررسی نتایج بودیم از ولایات مختلف کشور و به این نتیجه رسیده ایم که رای بلند داریم».

عبدالله تاکید کرد که در وضعیت موجود انتخابات به دور دوم نمی‌رود و تیم ثبات و همگرایی حکومت آینده را تشکیل می دهد.

در همین حال، حبیب الرحمن ننگ، رییس دبیرخانه کمسیون مستقل انتخابات در یک نشست خبری در کابل گفت که هیچ نامزد حق ندارد که پیش از وقت پیروزی خود را در انتخابات اعلام کند.