فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آمار جدید از اشتراک رأی دهندگان در انتخابات افغانستان اعلام شد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان شامگاه یکشنبه 29 سپتامبر اعلام کرد، بر اساس تازه‌ترین آمارهای که این نهاد از 3736 مرکز رأی‌دهی به‌دست آورده، دو میلیون 196 هزار و 436 رأی در انتخابات ریاست جمهوری استفاده شده‌اند.

  این کمیسیون با نشر اعلامیه‌ای نوشت، این آمار تنها از 3736 مرکز رأی‌دهی است و نتایج آن به شهر کابل رسیده، اما این آمار تغییر خواهد کرد.

  در این اعلامیه آمده است، نتایج آرا 786 مرکز رأی‌دهی در حال رسیدن به دفتر مرکزی کمیسیون مستقل انتخابات در کابل اند و همچنان هنوز درباره سرنوشت نتایج آراء 234 مرکز رأی‌دهی دیگر خبری در دست نیست.

  از سوی دیگر، کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی افغانستان آخرین آمار ثبت شکایت‌های انتخاباتی را اعلام کرد.

  این کمیسیون با نشر اعلامیه‌ای نوشت: «تاکنون آمار شکایات ثبت شده در دفاتر ولایتی و مرکزی کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی به (2275) مورد شکایت رسیده است».

  در این اعلامیه آمده است: «ازمیان 2275 شکایت ثبت شده به تعداد (877) در کابل، ( 402) مورد در هرات و همچنان ولایت‌های جوزجان و تخار از جمله ولایاتی هستند که بیشترین شکایات در آنها به ثبت رسیده است».

  کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی افغانستان علاوه کرد، این آمار نهایی نیست، تا ختم پروسه ثبت شکایات این آمار تغییر خواهد کرد.

  روند رأی‌دهی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان شنبه 28 سپتامبر ساعت 7 صبح به وقت کابل شروع شد و ساعت 3 بعد از ظهر آن روز رسماً پایان یافت.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران