.
.
.

اجرای آهنگ‌های چینی و افغانی توسط یک گروه هنری چین در بامیان افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک گروه هنری و فرهنگی بنام «گل» از ایالت گنسوی چین یکشنبه 22 سپتامبر به ولایت بامیان افغانستان آمده و برای صدها دانشجو آهنگ‌های چینی و افغانی اجرا کردند.

به گزارش رادیو کلید، این آهنگ‌های چینی و افغانی در سالون دانشگاه بامیان برگزار شد و مقام‌های محلی، فرهنگیان و صدها دانشجوی افغان حضور داشتند.

مقام‌های ولایت بامیان گفته‌اند، این گروه هنری که تعدادشان به بیش از 10 نفر می‌رسد، شامل مقامات محلی، هنرمندان و ورزشکاران ایالت گنسوی چین اند که از سه روز به این طرف، به بامیان آمده‌اند و قرار است برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری را اجراء کنند.

فونشینک مسئول نمایشات برنامه‌های فرهنگی و هنری ایالت گنسوی چین، هدف از سفرشان به بامیان را تبادل فرهنگی و هنری بین دو ولایت دانسته و می‌افزایند که آنان به مدت 15 روز در ولایت بامیان خواهند بود و از ساحات مختلف باستانی این ولایت دیدن می‌نمایند.

محمد طاهیر زهیر، والی بامیان گفته است، ایالت گنسوی چین از مدت سه سال به این طرف با این ولایت، تفاهم‌نامه «خواهر خواندگی» امضاء نموده و از زمان امضای این تفاهمنامه تا کنون فرهنگیان و هنرمندان بامیان به ولایت گنسوی چین بخاطر تبادل فرهنگی، سفر می‌کنند.

قابل یاد آوری است که سال گذشته نیز یک گروه از مختصصین و فرهنگیان چینی به بامیان آمده و با رسم و رواج‌های مردم این ولایت آشنا شدند.

ولایت بامیان در مرکز افغانستان یکی از ولایت‌های امن و گردشگری در این کشور است که سالانه هزاران گردشگر داخلی و خارجی از مناظر طبیعی و باستانی این ولایت دیدن می‌کنند.