.
.
.

خدمات ترانسپورتی افغانستان دیجیتلی می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مسئولان در وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی افغانستان تایید کردند که قرار است خدمات ترانسپورتی در این کشور دیجیتلی شود.

قابل ذکر است که تا به حال سیستم‌های معیاری در بخش خدمات ترانسپورتی در افغانستان وجود ندارد.

به گزارش منابع خبری، به نقل از مسئولان وزارت ترانسپورت افغانستان، تلاش‌ها جریان دارد تا خدمات اداری ترانسپورتی با همکاری وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی این کشور، به شکل برقی «دیجیتلی» صورت گیرد.

وزارت ترانسپورت افغانستان برای ارایه خدمات اداری برقی در توزیع جواز راننده‌گی و جواز سیر، تفاهم‌نامه‌ای را با وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، امضاء کرده است.

یما یاری، وزیر ترانسپورت افغانستان گفته است، با عملی شدن این برنامه در کارهای این وزارت شفافیت به میان خواهد آمد و عواید افزایش خواهد یافت.

یاری گفت: «سیستم سازی جدا از این که بسیار کمک می‌کند ما را در ارایه خدمات آسان‌تر و سهل‌تر بر شهروندان ما، از بعد شفافیت و مبارزه با فساد اهمیت بسیار بسزایی دارد».

در همین حال، فهیم هاشمی، سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی افغانستان گفته است: «امروز وقتی پروسه ساده می‌شود پروسه‌ها آسان می‌شود دیگر ضرورت به این نمیست که کس به کس رشوه بدهد، تمام پروسه ساده میشود».

وزارت ترانسپورت افغانستان تاکید کرد که به زودی برای ارایه خدمات معیاری ترانسپورتی اقدام‌های دیگر را نیز عملی خواهد کشد و به همین منظور سرمایه‌گذاری‌های تازه نیز انجام خواهد شد.