.
.
.

انتقاد سخنگوی رئیس‌جمهوری افغانستان از انهدام پایه‌های برق از سوی طالبان

صدیقی: رهبران طالبان در هوتل‌های مجلل قطر و پاکستان هستند و پایه‌های برق را در افغانستان منهدم می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

صدیق صدیقی سخنگوی محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان چهارشنبه 18 سپتامبر از اقدام طالبان بر منهدم کردن پایه‌های برق که سبب بی‌برقی 11 ولایت این کشور به شمول کابل شده،انتقاد کرده و آنان را گروه تاریک‌ اندیش نامید.

صدیقی در صفحه رسمی توییترش نوشت: «به باورما طالبان گروه تاریک اندیش، زشت و واپس‌گرای اند که بزرگ‌ترین مانع پیشرفت افغانستان به شمار‌می‌روند».

صدیقی در ادامه نوشته است: «طالبان؛ به دستور بیگانه‌ها افغانستان را ویران می‌کنند. درحالی‌که رهبران طالبان باخانواده‌های شان زیر چراغ‌های پرزرق و برق هوتل‌های مجلل در قطر و پاکستان به سر می‌برند، اما درخاک خودشان پایه‌های برق را منهدم و هرروز به کشتن مردم و تخریب افغانستان ادامه می‌دهند».

سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان قبل از این نیز پس از اعلام امریکا مبنی بر لغو گفت‌وگوهای صلح با طالبان از این گروه انتقاد کرده و گفته بود که حضور آنان در قطر «ماه عسل» است و این پروسه باید ختم شود.

او گفته بود، رهبران طالبان از قطر دستور کشتار افغان‌ها را به جنگجویان خود در افغانستان می‌دهند.

روز یک‌شنبه هفته جاری در پی مهندم شدن پایه‌های برق وارداتی تاجیکستان و ازبیکستان در ولایت بغلان افغانستان، برق ولایت کابل و 10 ولایت دیگر قطع شدند.

شرکت برشنا (شرکت برق افغانستان) امروز اعلام کرد که ساعت یک کار روی ترمیم این پایه‌های برق را آغاز کرده‌است.

گروه طالبان پس از لغو مذاکرات صلح از سوی امریکا حملات شان را در نقاط مختلف افغانستان افزایش داده و تلاش می‌کنند تا با منهدم کردن پایه‌های برق و... ارامش شهروندان این کشور را برهم بزنند.

قابل ذکر است که دونالد ترامپ پس از حمله گروه طالبان با یک موتر بمب‌گذاری شده در شهر کابل که باعث کشته شدن 12 نفر به شمول یک سرباز امریکایی شد، مذاکرات صلح با این گروه را لغو کرد.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان نیز از این تصمیم امریکا استقبال کرده و اعلام کرد، خشونت طالبان علیه افغان‌ها مانع پروسه صلح می‌شود.