.
.
.

لغو یک مناظره انتخاباتی از سوی محمد اشرف غنی

عبدالله: غنی در مناظره با ما ایستاد شده نمی‌تواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد اشرف غنی رییس جمهوری و نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان شامگاه دوشنبه 16 سپتامبر در آخرین دقایق از اشتراک در یک مناظره تلویزیونی با عبدالله عبدالله انصراف داد.

این مناظره توسط تلویزیون آریانانیوز میان محمد اشرف غنی و عبدالله عبدالله دو نامزد پیشتاز در انتخابات ریاست جمهوری این کشور برگزار شده بود اما غنی از اشتراک در این مناظره خودداری کرد.

عبدالله، رییس اجرایی افغانستان به دلیل عدم حضور محمد اشرف غنی، مناظره را به مصاحبه تبدیل کرده و در باره موضوعات سیاسی و امنیتی افغانستان صحبت کرد. از سوی دیگر، تیم انتخاباتی دولت ساز به رهبری محمد اشرف غنی اعلام کرد، رئیس جمهوری بدلیل اینکه تیم مقابل (تیم عبدالله عبدالله) فاقد برنامه است و مناظره با وی بی‌مفهوم است به این مناظره اشتراک نکرده است.

عبدالله عبدالله با انتقاد تند از کارکردهای رییس جمهوری این کشور گفت: «می‌گویند (تیم دولت ساز) حساب می‌دهیم و حساب می‌گیریم حالا بیایند حساب بدهند و ما هم حساب می‌دهیم».

عبدالله در این مصاحبه به شکل طنزآمیز گفت که رییس جمهوری حتی آیه‌های قرآن را اشتباه می‌خواند و او نمی‌تواند در مناظره با ما ایستاد شود.

در همین حال، شاه حسین مرتضوی مشاور محمد اشرف غنی در صفحه فیسبوکش نوشت: «مناظره‌ها فرصتی خوبی برای ارايه برنامه‌های كانديدان می‌باشد. در مناظره‌ها برنامه‌ها شرح داده می‌شود و مورد نقد قرار می‌گيرد.اما داكتر عبدالله شخص فاقد برنامه است. وقتی كسی فاقد برنامه باشد مناظره باوی بی‌مفهوم است.عبدالله در تمام برنامه‌های خود اصول اخلاقی را رعايت نمی‌كند. او فقط اتهام مي‌بندد، دروغ و فكاهی می‌گويد».

مرتضوی عضو تیم دولت ساز در ادامه نوشت: «عبدالله در زندگی سياسی خود فاقد خط سرخ است. براي وی حفظ چوكی رياست اجراييه مهمتر از جمهوريت نظام و وحدت ملی است. عبدالله با مفاهم اصلی حكومت‌داری بيگانه است. نه تحصيلات عالی دارد و نه كتاب می‌خواند. با اين نوع افراد مناظره صرفا ضايع كردن وقت است».

او افزود، داكتر عبدالله در طول 5 سال در تمام تصميم‌گيری‌های حكومت شريک بوده است، اما حالا به راحتی از زير بار مسووليت شانه خالی می‌كند.