.
.
.

وزارت دفاع ملی افغانستان: 169 هراس‌افگن در 24 ساعت کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت دفاع ملی افغانستان یکشنبه 15 سپتامبر 2019، طی اعلامیه‌ای از کشته شدن 169 مخالف دولت این کشور و زخمی شدن 39 تن آنان خبر داد.

در اعلامیه وزارت دفاع مای افغانستان آمده است: «نیروهای دفاعی و امنیتی کشور طی 24 ساعت گذشته 20 عملیات مشترک تهاجمی و تصفیوی برنامه ریزی شده، 84 مورد وظایف خاص کوماندویی و 32 ضربه هوائی را به منظور از بین بردن لانه‌های دشمن و رفع تهدیدات ایجاد شده در 13 ولایت کشور راه اندازی کرده‌اند؛ درنتیجه این عملیات 169 تن دهشت افگن کشته و 39 تن زخمی گردیدند».

براساس این اعلامیه، در اثر حملات هوائی و زمینی نیورهای دفاعی افغانستان، 84 مخالف مسلح در پکتیا، 34 تن در غزنی، 14 تن در فاریاب، هشت تن در جوزجان، 7 مخالف مسلح در پکتیا، شش تن در ارزگان، 5 تن در ننگرهار، 5 تن در هلمند، سه تن در میدان وردک و سه مخالف مسلح دیگر در ولایت بغلان طی 24 ساعت در عملیات‌ها کشته شدند.

همچنان در این عملیات‌ها، مقدار زیادی تجهیزات جنگی، موتر سایکل، موتر، یونیفورم نظامی،مخابره، ماین‌های مختلف النوع و مواد انفجاری بدست این نیروها افتاده و یک کارخانه ماین سازی آنان تخریب گردیده است.

این وزارت در ادامه تایید کرد که نیروی هوایی افغان با پشتیبانی حمایت قاطع (ناتو) پروازهای حمایتی به منظور انهدام پناهگاه و مخفیگاه‌های «هراس‌افگنان» انجام دادند.