فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دختران افغان در ورزشگاه کابل با دختران ایرانی ابراز همبستگی کردند

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  دختران افغان در استادیوم ورزشی در کابل پایتخت افغانستان به خودسوزی سحر خدایاری مشهور به «دختر آبی» واکنش نشان داده و با دختران ایرانی اعلام همدردی و همبستکی کردند.

  در این روزها لیگ برتر فوتبال افغانستان جریان دارد و عصر جمعه 13 سپتامبر بازی نیمه نهایی میان تیم‌های «شاهین آسمایی» و «سیمرغ البرز» برگزار شد که این بازی ساعت 8 دیشب به وقت کابل با نتیجه 5 بر صفر به نفع تیم شاهین آسمایی پایان یافت.

  ده‌ها تن از دختران افغان در این مسابقه با کاغذهایی که «هشتگ دختر- آبی» داشت وارد ورزشگاه کابل شدند با دختران ایرانی به خصوص با سحر خدایاری مشهور به «دختر آبی» اعلام حمایت، همدردی و همبستکی کردند.

  این دختران افغان می‌گویند، اعتراض و خودسوزی سحر خدایاری علیه تبعیض به همه دختران آزادی‌خواه و مبارز جهان مربوط می‌شود و باید مبارزه زنان و دختران تا رسیدن به حقوق شان ادامه یابد.

  قابل ذکر است که سحر خداياری دختر ایرانی مشهور به «دختر آبی» روز سه‌شنبه هفته گذشته در اعتراض به تشکیل پرونده قضایی به خاطر ورودش به ورزشگاه آزادی، مقابل یکی از دادسراهای تهران پایتخت ایران خودسوزی کرد و بعد از چند روز بستری شدن در بیمارستان، درگذشت.

  این حادثه غم‌انگیز توجه افکار عمومی در ایران و سطح بین‌المللی، به ویژه در جامعه فوتبال و هواداران این ورزش را به خود جلب کرد.

  فدراسیون جهانی فوتبال «فیفا» روز چهارشنبه هفته گذشته در واکنش به این حادثه غم‌انگیز هیئتی را به ایران اعزام کرد تا موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها را با مقامات ایرانی بررسی کند.

  قرار است بازی فینال لیگ برتر فوتبال افغانستان میان تیم‌های طوفان هریرود و شاهین آسمایی عصر جمعه هفته جاری در استادیوم ورزشی فدراسیون فوبتال این کشور در شهر کابل برگزار شود.

  زنان و دختران افغان نیز در کنار مردان وارد استادیوم ورزشی فوتبال شدند و تیم مورد علاقه‌شان را از نزدیک تشویق کردند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران