فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ولسوالی درقد تخار بدست گروه طالبان سقوط کرد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  به دنبال سقوط ولسوالی ینگی قلعه‌ی ولایت تخار افغانستان به‌دست گروه طالبان، ولسوالی درقد این ولایت نیز امروز سه‌شنبه 10 سپتامبر به‌دست این گروه سقوط کرد.

  منابع محلی در ولایت تخار با تأیید این خبر اعلام کردند که کنترل بخش‌هایی از مرکز ولسوالی درقد تحت کنترل جنگ‌جویان گروه طالبان قرار گرفته است.

  به گزارش روزنامه اطلاعات روز، جواد هجری، سخنگوی والی تخار گفته است، نیروهای امنیتی به‌خاطر جلوگیری از تلفات به غیرنظامیان از این ولسوالی عقب‌نشینی تاکتیکی کرده‌اند.

  گروه طالبان نیز ادعا کرد که مرکز ولسوالی درقد را با تمام ملحقات آن تصرف کرده است. این گروه همچنان ادعا کرده که «تعداد زیادی» از نیروهای دولتی در درگیری با جنگ‌جویان این گروه کشته و زخمی شدند.

  گفتنی است که صبح امروز سه‌شنبه ولسوالی ینگی قلعه‌ی تخار نیز پس از یک روز درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و جنگ‌جویان گروه طالبان تحت کنترل جنگ‌جویان این گروه قرار گرفت.

  سخنگوی والی تخار گفت، نیروهای امنیتی به‌منظور جلوگیری از تلفات غیرنظامیان از ولسوالی ینگی قلعه عقب‌نشینی تاکتیکی کردند اما نیروهای کمکی برای بازپس‌گیری ولسوالی‌های ینگی قلعه و درقد آماده‌ی عملیات‌اند و به‌زودی اقدام خواهند کرد. او تأکید کرد که به‌زودی وضعیت در ولسوالی ینگی قلعه به سود نیروهای امنیتی تغییر خواهد کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران