.
.
.

ولسوالی «دشت ارچی» ولایت کندز به دست طالبان سقوط کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شورای ولایتی کندز در شمال شرق افغانستان یکشنبه 8 سپتامبر 2019 تایید کرد که ولسوالی «دشت ارچی» این ولایت به دست طالبان سقوط کرده است.

صفی‌الله امیری، معاون شورای ولایتی کندز به روزنامه «اطلاعات روز» گفته است، جنگجویان طالبان عصر روز شنبه 7 سپتامبر از چند جهت بر مرکز این ولسوالی حمله کردند و پس از چند ساعت درگیری کنترل این ولسوالی را به ‌دست گرفتند.

امیری اضافه کرد، جنگجویان طالبان در حال حاضر ساختمان‌های ولسوالی و فرماندهی پولیس این ولسوالی را در اختیار دارند و نیروهای پولیس محلی مستقر در این ولسوالی به طرف ولایت تخار عقب‌نشینی کردند.

در همین حال، انعام‌الدین رحمانی، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت کندز می گوید، به دلیل قطع شبکه‌های مخابراتی در این ولسوالی تا کنون سقوط این ولسوالی به‌ دست طالبان مشخص نمی ‌باشد.

رحمانی تایید کرد، جنگجویان طالبان به ولسوالی دشت ارچی حمله کردند و براساس گزارش های ابتدایی، مقام‌های محلی و مسئولان، این ولسوالی را ترک و به طرف ولایت تخار رفته ‌اند.

گروه طالبان نیز با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرد، کنترل تمامی بخش‌های این ولسوالی را به ‌دست گرفته است. در خبرنامه‌ای این گروه ادعا شده که در نتیجه‌ حمله‌ این گروه برای سقوط این ولسوالی، ده‌ها نیروی دولتی کشته و زخمی شدند.

این سومین بار است که ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز در مدت چهار سال گذشته به دست گروه طالبان سقوط می‌کند، جنگجویان طالبان یک هفته پیش بر مرکز شهر کندز حملات تهاجمی انجام دادند که با مقاومت نیروهای امنیتی دولت افغانستان روبرو شده و عقب زده شد.