.
.
.

افغانستان...حمله تهاجمی طالبان بر ولسوالی «خاص» ارزگان به عقب زده شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جنگجویان گروه طالبان چهارشنبه 4 سپتامبر 2019 با منفجر کردن دو موتر هاموی بمب‌گذاری شده در ولسوالی «خاص» ولایت ارزگان به مرکز این ولسوالی حمله کردند اما با مقاومت شدید نیروهای امنیتی افغان روبه‌رو شدند.

به گزارش منابع خبری افغانستان، محمد ابراهیم ولسوال «خاص» ولایت ارزگان گفته است، ابتدا طالبان، صبح امروز یک هاموی بمب‌گذاری شده را در نزدیکی ساختمان فرماندهی پولیس این ولسوالی منفجر کردند و پس از این انفجار، به مرکز ولسوالی حمله کردند که با مقاومت شدید نیروهای امنیتی روبه‌رو شدند.

به گفته وی، با آغاز درگیری، نیروهای هوایی ارتش به ساحه اعزام شدند و مواضع طالبان را بمباران کردند و این حمله‌ی طالبان اکنون دفع شده است.

در همین حال، ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان در صفحه توییتر خود نوشته است: «بر ساختمان ولسوالی خاص ارزگان ولایت ارزگان توسط موتر بم انفجار قوی و حمله مسلحانه انجام شد. قرار معلومات ابتدایی ساختمان ولسوالی تخریب گردید، تعداد زیاد عساکر و پولیس کشته و زخمی شدند».

فابل ذکر است که پس از هر حمله و درگیری، گروه طالبان ادعاهای کشتن ده‌ها تا صد‌ها تن و گرفتن مراکز دولتی را می‌کنند اما این ادعاهای آنان همواره از سوی دولت افغانستان رد می‌شود.

ارزگان در شمال شرق قنداهار یکی از ولایات ناامن افغانستان بشمار می‌رود، گروه طالبان در نقاطی از این ولایت فعالیت دارند.