.
.
.

محمد اشرف غنی: طالبان به دستور حلقات خارجی غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان سه‌شنبه 3 سپتامبر حمله مرگبار انتحاری توسط طالبان در شهر کابل را محکوم کرده و گفت، گروه طالبان به دستور حلقات خارجی غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهد.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان به نقل از رییس جمهوری این کشور نوشت: «این گروه (طالبان) با رهبری‌اش در بیرون از افغانستان، در اختیار حلقات بیگانه قرار دارد و به دستور آنان کشور ما را ویران و به مردم ما آسیب می‌رساند».

محمد اشرف غنی حمله انتحاری طالبان بر کمپ «گرین ولیج» در شهر کابل را یک حمله «بزدلانه و جنایت ضدبشری» خواند و تاکید کرد، این حمله خونین در ساحه مسکونی و کاملاً غیرنظامی رخ داده است.

از سوی دیگر، عبدالله عبدالله، رییس اجرایی افغانستان حمله انتحاری طالبان را محکوم کرد و آن را مغایر با تمام ارزش های انسانی و اسلامی خواند.

عبدالله در خبرنامه‌ای گفت، گروه طالبان عمداً غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهد که این عمل آنها «نابخشودنی و غیرقابل توجیه است».

شورای امنیت ملی افغانستان با نشر خبرنامه‌ای در این مورد نوشت: «طالبان به بهانه‌ جنگ در برابر خارجی‌ها به کشتن مردم عام ما ادامه می‌دهند حال آن‌که در مورد روابط خارجی خود هیچ اظهار نظر نمی‌کنند. آنان اگر واقعا بر خلاف خارجی‌ها باشند، باید در خصوص روابط‌شان با کشورهای دیگر که از این گروه به عنوان ابزار استفاده نموده و کشور ما را ویران می‌سازد، معلومات دهند».

وزارت امور داخله افغانستان سه‌شنبه 3 سپتامبر تایید کرد، در نتیجه حمله مرگبار انتحاری دیشب در شهر کابل 16 نفر کشته و 119 نفر دیگر زخمی شدند که بیشتر قربانیان این رویداد غیرنظامی‌اند.

این وزارت با نشر خبرنامه‌ای نوشت، یک تراکتور مملو از مواد منفجره شامگاه دوشنبه 2 سپتامبر حوالی ساعت 9:55 دقیقه به وقت محل در حوزه نهم امنیتی شهر کابل انفجار کرد.

در این خبرنامه آمده، انفجار در نزدیکی یک کمپ خارجی بنام «گرین ولیج» رخ داده است که در این ساحه بیشتر نهادهای خارجی قرار دارد.

گروه طالبان مسئولیت این حمله مرگبار انتحاری را به عهده گرفت و اعلام کرد، هدف این حمله خارجی‌ها بوده است.