.
.
.

در جنگ کندز 20 سرباز امنیتی افغان و 56 جنگجوی طالبان کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور داخله افغانستان یکشنبه یکم سپتامبر تایید کرد که در حمله تهاجمی طالبان در ولایت کندز، 20 سرباز امنیتی، پنج غیرنظامی و 56 جنگجوی طالبان کشته شدند.

این وزارت با نشر خبرنامه‌ای نوشت: «درنتیجه درگیری‌ها و حمله انتحاری دیروز شنبه، 20 تن از نیروهای امنیتی و 5 فرد ملکی شهید و بشمول شماری از نیروهای امنیتی 85 فرد ملکی دیگر زخمی شده اند».

جنگجویان طالبان ساعت یک بامداد شنبه 31 اوت بر مرکز شهر کندز حمله کردند، شامگاه شنبه در مرکز این شهر نیز یک حمله انتحاری رخ داد.

از سوی دیگر، این وزارت در مورد حمله طالبان بر مرکز شهر پلخمری مرکز ولایت بغلان گفت، حملات طالبان با مقاومت شدید نیروهای امنیتی افغان روبرو شده است.

این وزارت در خبرنامه‌ای نوشت، در نتیجه درگیری در شهر پلخمری دو سرباز امنیتی و چهار غیرنظامی کشته و 22 نفر دیگر به شمول دو سرباز زخمی شدند.

وزارت امور داخله افغانستان تایید کرد: «در نتیجه این درگیری سه هراس افگن طالب کشته، پنج تن زخمی و دو تن آنان اسیر گردیدند».

در ادامه این خبرنامه آمده: «روستاهای زمان خیل و حسین خیل ولایت بغلان از و جود تروریستان طالب پاک سازی گردیده و برخی هراس افگنان طالب در منطقه کرکر در محاصره نیروهای دفاعی و امنیتی کشور قرار دارند».

از سوی دیگر، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان مدعی است که برخی از مربوطات شهر پلخمری در کنترل افراد این گروه درآمده و درگیری آنها با سربازان دولت افغانستان ادامه دارد.

شورای ولایتی بغلان اعلام کرد، جنگجویان طالبان ساعت یک بامداد امروز یکشنبه در مربوطات شهر پلخمری مرکز ولایت بغلان در شمال افغانستان حمله کردند.