.
.
.

حملات طالبان بر مرکز ولایت بغلان در شمال افغانستان؛ درگیری ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شورای ولایتی بغلان مدعی است که جنگجویان طالبان بامداد یکشنبه 1 سپتامبر بر دو بخش شهر پلخمری مرکز این ولایت حمله کردند و درگیری هنوزهم ادامه دارد.

طلوع نیوز گزارش داد که جنگجویان طالبان ساعت یک بامداد یکشنبه از طرف «بند دو و دیوار معدن» بر این شهرحمله کردند که درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و جنگجویان طالبان ادامه دارد.

برخی از باشندگان شهر پلخمری می‌گویند که رفت و آمد مردم در این شهر کمتر به نظر می‌رسد و شماری حتا درحال بیرون شدن از خانه‌های شان هستند.

وزارت امور داخله افغانستان اعلام کرد، حمله طالبان بر شهر پلخمری مرکز ولایت بغلان تهاجمی نیست و افراد طالبان در دوبخش جا به‌جا شدند و نیروهای عملیاتی افغان به ساحه رسیده و آنان را محاصره کردند. هنوز از تلفات این رویداد خبری در دست نیست.

از سوی دیگر، نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان بامداد امروز یکشنبه در صفحه رسمی توییترش در مورد کندز نوشت: «به منظور اطمینان کامل، شب گذشته شهر کندز کوچه به کوچه و ساحه به ساحه توسط نیروهای خاص پولیس، نیروهای خاص امنیت ملی و کوماندوی افغانستان تصفیه شد. فعلاً وضعیت کاملاً نورمال است».

قابل ذکر است که گروه طالبان شنبه هفته جاری بر مرکز شهر کندز حملات تهاجمی انجام دادند شامگاه شنبه یک حمله انتحاری نیز در مرکز این شهر رخ داد.

وزارت امور داخله افغانستان تایید کرد، در این حمله انتحاری 10 نفر کشته شدند و پنج نفر دیگر به شمول فرمانده پولیس ولایت کندز زخمی شدند. این حمله زمانی رخ داد که فرمانده پولیس کندز در حال صحبت کردن با خبرنگاران بود.