.
.
.

کمک 250هزار پوندی بریتانیا برای حمایت از رسانه‌ها در افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

الیسون بلیک، سفیر بریتانیا در کابل چهارشنبه 28 اوت اعلام کرد که کشورش برای آزادی رسانه‌ها در افغانستان 250هزار پوند کمک می‌کند.

بلیک گسترش رسانه‌های آزاد طی 18 سال اخیر در افغانستان را به مثابه یک موفقیت چشمگیر عنوان کرده گفت: « اما نگرانی‌ها در مورد تاثیر جنگ و ناامنی بر مصئونیت خبرنگاران و تهدیدهای جدی متوجه خبرنگاران در افغانستان است».

براساس خبرنامه‌ سفارت بریتانیا در کابل، این سفارت با خبرنگاران و نهادهای رسانه‌ای این کشور بصورت منظم در تماس است تا در رسیدگی به چالش‌ها در مقابل خبرنگاران رسیدگی و حمایت کند.

الیسون بلیک در این باره گفت: «حمایت از رسانه‌ها یکی از اولویت‌های جهانی برای دولت بریتانیا است و در افغانستان ما این کار را از طریق ترویج مصونیت خبرنگاران، حمایت از خبرنگاران زن و بهبود دسترسی به معلومات انجام می‌دهیم».

او افزود: «بریتانیا از گام‌هایی که دولت افغانستان در جهت بهبود امنیت خبرنگاران برداشته است، استقبال می‌نماید. ما با دولت افغانستان و نمایندگان رسانه‌ها کار می‌کنیم تا از مصونیت و آزادی رسانه‌ها اطمینان حاصل نماییم».

سفیر بریتانیا در کابل گفت: «امروز من خرسندم که اعلام می‌کنم دولت بریتانیا 250 هزار پوند را به نهادها و پروژه‌هایی در افغانستان فراهم ساخته که این اولویت‌ها را از طریق ارتقای قابلیت و ظرفیت خبرنگاران زن، حمایت از خبرنگاران در جهت رفع چالش‌های امنیتی شان و ایجاد زمینه برای خبرنگاران بخاطر بهبود دسترسی شان به معلومات تحقق می‌بخشد».