.
.
.

کشته شدن 14 نیروی خیزش مردمی در درگیری با طالبان در هرات

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع امنیتی در هرات افغانستان چهارشنبه 28 اوت اعلام کردند که در نتیجه‌ درگیری طالبان با نیروهای خیزش مردمی در ولسوالی کشک رباط سنگی این ولایت، 14 نیروی خیزش مردمی کشته شدند.

رسانه‌های افغانستان گزارش دادند، عبدالاحد ولی‌زاده، سخنگوی فرماندهی پولیس هرات گفته است، این درگیری حوالی ساعت 12 شب گذشته در منطقه‌‎ «چهار دره» ولسوالی کشک رباط سنگی صورت گرفته و لحظاتی پس از وقوع این درگیری، نیروهای کمکی به‌منظور دفع حمله‌ی طالبان به محل اعزام شده و جنگ‌جویان طالب نیز از ساحه فرار کرده‌اند.

سید اشرف سادات، از فعالان جامعه مدنی هرات ضمن محکوم‌کردن این رویداد به روزنامه اطلاعات روز گفته است که جنگجویان طالب تاکنون هیچ حسن نیتی در قبال تأمین صلح در افغانستان نشان نداده‌اند.

این در حالی است که دور نهم گفت‌وگوهای صلح گروه طالبان با نمابنده امریکا د دوحه آغاز شده و سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر اعلام کرد که توافقنامه صلح میان نمایندگان طالبان و امریکا سه‌شنبه 27 اوت نهایی شد. اما دو تن از فرماندهان طالبان که نخواستند نامشان فاش شود به خبرگزاری رویترز گفتند که جنگ این گروه با دولت افغانستان پس از توافق صلح با امریکا نیز ادامه خواهد داشت.