.
.
.

گراهام: با خروج سربازان امریکایی از افغانستان حادثه 11 سپتامبر تکرار خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

لیندسی گراهام، سناتور امریکایی یک بار دیگر بر عدم خروج سربازان امریکایی از افغانستان تاکید کرده و هشدار داد که با خروج سربازان امریکایی حادثه 11 سپتامبر دوباره رخ خواهد داد.

به گزارش «فاکس نیوز»، گراهام هشدار داد: «برای مبارزه با گروه‌هایی مانند القاعده و داعش در افغانستان نمی‌توان به طالبان اعتماد کرد.»

او در مصاحبه با فاکس نیوز گفت: «شما اگر از نهادهای استخباراتی بپرسید که بعد از خروج کامل از افغانستان برای امریکا چه اتفاق می‌افتد؟ آن‌ها فوراً می‌گویند که پس از گذشت زمان حملات ۱۱ سپتامبر تکرار می‌شود.»

او افزود، کاهش نیروهای امریکایی در در مرز 8600 تن خطرساز نخواهد بود اما کمتر از این رقم، زنگ خطری برای امریکا خواهد بود.

این سناتور برجستۀ امریکایی قبل از این نیز به دونالد ترامپ هشدار داده بود که اعتماد به طالبان اشتباه بزرگتر از امضای توافق‌نامه هسته‌ای با ایران است.

او در صفحه رسمی توییترش نوشت: «ترامپ، باید از اشتباهات باراک اوباما، رییس‌جمهوری پیشین آمریکا بیاموزد توافق بد می‌تواند تروریسم را در تمام جهان گسترش دهد».

او در توییترش نوشت: «اعتماد به این‌که به‌جای نیروی ضد تروریزم، طالبان بخواهد حضور القاعده و داعش و دیگر گروه‌های رادیکال اسلام‌گرا را کنترل کند اشتباهی بزرگ‌تر از توافق هسته‌ای اوباما با ایران است».

این در حالی است که نماینده‌ ویژه امریکا و طالبان در حال حاضر برای نهمین دور گف‌وگوهای صلح در دوحه گردهم آمدند و گزارش‌ها حاکی از آن است که امریکا توافق کرده، از مجموع 14 هزار نیروی خود در افغانستان، فقط 8600 تن آنان را در این کشور نگه دارد و باقی آن‌ها را خارج کند.

همچنان گزارشی مبنی بر توافق طالبان و امریکا برای تشکیل حکومت موقت در افغانستان نشر شد اما طالبان این خبر را تکذیب کردند. سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در صفحه رسمی توییترش نوشت، خبری تشکیل حکومت مؤقت در افغانستان درست نیست.