فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • افغانستان از کشورهای که به استقلال این کشور ارج‌ گذشتند تشکر کرد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  حکومت افغانستان سه‌شنبه 20 اوت از کشور امارات متحده عربی که پرچم سه رنگ این کشور را در «برج خلیفه» بلندترین برج جهان در شهر دبی به نمایش گذاشت تشکر کرد.

  صدیق، صدیقی، سخنگوی رییس جمهوری افغانستان در صفحه رسمی توییترش نوشت: «از کشور امارات متحده عربی که به مناسبت صدمین سالروز استقلال کشور برج خلیقه را با بیرق افغانستان مزین کرد، تشکر می‌کنم. این نشانه دهنده روابط دوستی میان دو کشور است».

  امارات متحده عربی شامگاه دوشنبه 19 اوت به مناسبت صدمین سالروز استقلال افغانستان، برج خلیفه بلندترین برج جهان را با بیرق این کشور مزین کرد که این کار امارات با استقبال گرم حکومت و مردم افغانستان روبرو شد.

  از سوی دیگر، پل‌های «فاتح سلطان محمد» و «یاووز سلطان سلیم» در شهر استانبول ترکیه نیز دیشب با بیرق افغانستان مزین شدند.

  سخنگوی رییس جمهوری افغانستان در صفحه توییترش نوشت: «از استانبول که یک قرن آزادی ما را یادبود کرد تشکر می‌کنم. زنده باد دوستی افغانستان و ترکیه».

  شرکت جستجوگر «گوگل» نیز روز دوشنبه 19 اوت لوگوی خود را با بیرق سه رنگ افغانستان به مناسبت صدمین سالروز استقلال این کشور مزین کرده بود.

  خادم حرمین شریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی و شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز ولی‌عهد، دوشنبه 19 اوت صدمین سالروز استقلال افغانستان را به محمد اشرف غنی رییس جمهوری این کشور تبریک گفتند و یکی از برج‌های معروف سعودی نیز با بیرق افغانستان مزین شد.

  به گزارش خبرگزاری ریاض دیلی، ملک سلمان بن عبدالعزیز و شاهزاده محمد بن سلمان در یک پیامی، برای محمد اشرف غنی سالروز اسقلال افغانستان را تبریک گفته، به دولت و ملت این کشور آرزوی سلامتی، خوشبختی و صلح کردند.

  همچنان هتل ازبکستان (Uzbekistan hotel)، در شهر تاشکند نیز بیرق افغانستان را به نمایش گذاشت.

  قابل ذکر است که روز دوشنبه 19 اوت مصادف با صدمین سالروز استقلال افغانستان بود. شاه امان الله پادشاه سابق این کشور صد سال پیش یعنی بتاریخ 19 اوت 1919 استقلال کشورش را از بریتانیا گرفت.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران