فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • همزمان با سالروز استقلال افغانستان 5 انفجار در ننگرهار رخ داد

  بیش از 62 تن در این انفجارها زخمی شدند

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  از ساعت هفت صبح امروز دوشنبه 19 اوت مصادف با صدمین سالروز استقلال افغانستان تاکنون بیش از پنج انفجار در نقاط مختلف شهرجلال آباد و ولسوالی «خوگیانی» ولایت ننگرهار رخ داده که در این حملات بیش از 40 تن زخمی شدند.

  به گزارش تلویزیون آریانا نیوز افغانستان، مبارز اتل سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت ننگرهار تایید کرده که در نتیجه این حملات، 16 تن زخم برداشتند.

  اما شکور، رییس شفاخانه حوزوی ننگرهار به رسانه‌ها گفته است که تا هنوز 34 زخمی به شفاخانه‌ها انتقال یافته‌اند.

  در همین حال، دو انفجار دیگر نیز در ساحه چمتلی ولسوالی «خوگیانی» این ولایت به وقوع پیوسته که به گفته مسئولان محلی، تا هنوز شش زخمی به شفاخانه‌ها انتقال داده شده‌اند.

  تاکنون هیچ شخص یا گروهی مسئولیت این حملات را بر عهده نگرفته است.

  این حملات در روز صدمین سالروز استقلال افغانستان رخ داد که دولت این کشور این روز تعطیلات عمومی اعلام کرده اما بدلیل حمله اخیر در کابل جشنی در پایتخت افغانستان برگزار نشد.

  در نتیجه یک حمله انتحاری خونین شامگاه شنبه 17 اوت نیز بر یک مراسم عروسی شیعیان در شهر کابل 63 نفر کشته و 182 نفر دیگر زخمی شدند.

  گروه داعش مسئولیت این حمله مرگبار را به عهده گرفت اما مقام‌های افغانستان طالبان را مسئول این حمله دانستند.

  دبیرخانه برگزاری برنامه‌های صدمین سال استقلال افغانستان یکشنبه 18 اوت اعلام کرد که در پی حمله خونین انتحاری در یک مراسم عروسی در کابل، رییس جمهوری این کشور دستور داده که مراسم جشن استقلال و افتتاح قصر دارالامان به تعویق انداخته شود.

  سید وحید قتالی، رییس دبیرخانه برگزاری برنامه‌های جشن استقلال گفت: «به اساس دستور رییس جمهور کشور و به منظور ارج‌گذاری به جایگاه شهدای 26 اسد کابل و حرمت به بازمانده‌گان داغ‌دار این شهدای مظلوم، مراسم رسمی جشن دارالامان را به زمان دیگری موکول می‌کنیم.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران