فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • رییس‌جمهوری افغانستان: انتقام خون مردم خود را می‌گیریم

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان بامداد دوشنبه 19 اوت در سخنرانی‌اش به مناسبت سالروز استقلال این کشور گفت که تهداب قتل‌های بی‌رحمانه را در این کشور طالبان گذاشته‌اند و افغان‌ها انتقام خود مردم خود را می‌گیرند.

  محمد اشرف غنی که به مناسبت صدمین سالروز استقلال افغانستان در قصر تاریخی دارالامان صحبت می‌کرد گفت، به دلیل احترام گذاشتن به خون شهدا جشن روز استقلال این کشور را به تعویق انداخته است.

  غنی افزود: «طالبان با انکار از دست داشتن در این حمله از بار ملامتی شانه خالی کرده نمی‌توانند، تهداب این چنین کشتار و قتل‌های بی‌رحمانه را آنان نهاده‌اند. طالبان بارها این چنین حملات ظالمانه، وحشیانه و بی‌رحمانه را در مساجد، مکاتب و اماکن عامه انجام داد‌ه‌اند و مسئولیت آن را نیز به دوش گرفته‌اند».

  وی تاکید کرد، گروه داعش در مقابل نیروهای امنیتی افغان مقابله کرده نمی‌تواند و در تمام نقاط افغانستان نابود خواهد شد.

  غنی گفت: «من امروز یکجا با ملت به گلیم غم نشسته‌ام، با جدیت تعهد می‌کنم که داعش و تروریستان را ریشه کن می‌نمائیم و حامیان آنان را همین گونه، به گلیم غم می‌نشانیم».

  وی تاکید کرد، جامعه جهانی نباید در مقابل این گونه اعمال «وحشیانه و ضد بشریت» خاموشی اختیار کند، بلکه آنان باید بخاطر ردیابی لانه‌های «تروریستان و محکوم نمودن اعمال آنان» در کنار افغان‌ها بایستند.

  رییس جمهوری افغانستان گفت: «تعهد ما این است که لانه‌های داعش را چه در شرق باشند، چه در شمال و یا در مرکز، ریشه کن و نابود می‌نمائیم. درست همانطوری که در ننگرهار نشان دادیم، آنان مورد هیچ گونه ترحم قرار نمی‌گیرند و مبارزه ما به شدت در مقابل داعش دوام خواهد داشت».

  در نتیجه یک حمله انتحاری خونین شامگاه شنبه 17 اوت بر یک مراسم عروسی شیعیان در شهر کابل 63 نفر کشته و 182 نفر دیگر زخمی شدند. گروه داعش مسئولیت این حمله مرگبار را به عهده گرفت.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران