فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • رهبران سعودی صدمین سالروز استقلال افغانستان را به محمد اشرف غنی تبریک گفتند

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  خادم حرمین شریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی و شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز ولی‌عهد، دوشنبه 19 اوت صدمین سالروز استقلال افغانستان را به محمد اشرف غنی رییس جمهوری این کشور تبریک گفت.

  به گزارش خبرگزاری ریاض دیلی، ملک سلمان بن عبدالعزیز و شاهزاده محمد بن سلمان در یک پیامی، برای محمد اشرف غنی سالروز اسقلال افغانستان را تبریک گفته، به دولت و ملت این کشور آرزوی سلامتی، خوشبختی و صلح کردند.

  امروز دوشنبه 19 اوت 2019 مصادف با صدمین سالروز استقلال افغانستان است. محمد اشرف غنی بامداد امروز دوشنبه برای گرامی داشت از این روز، پای منار استقلال در محوطه وزارت دفاع ملی افغانستان اکلیل گل گذاشت. قرار بود جشن سالروز استقلال افغانستان و افتتاح قصر دارالامان در کابل امروز دوشنبه 19 اوت در کابل برگزار گردد اما پس از حمله روز گذشته بر یک مراسم عروسی شیعیان در کابل که منجر به کشته شدن 63 تن شد، رییس جمهوری این کشور دستور داد تا برگزاری این مراسم به تعویق انداخته شود.

  گروه داعش مسئولیت این حمله مرگبار را به عهده گرفت اما مقام‌های افغانستان طالبان را مسئول این حمله دانستند.

  دبیرخانه برگزاری برنامه‌های صدمین سال استقلال افغانستان یکشنبه 18 اوت اعلام کرد که در پی حمله خونین انتحاری در یک مراسم عروسی در کابل، رییس جمهوری این کشور دستور داده که مراسم جشن استقلال و افتتاح قصر دارالامان به تعویق انداخته شود.

  سید وحید قتالی، رییس دبیرخانه برگزاری برنامه‌های جشن استقلال گفت: «به اساس دستور رییس جمهور کشور و به منظور ارج‌گذاری به جایگاه شهدای 26 اسد کابل و حرمت به بازمانده‌گان داغ‌دار این شهدای مظلوم، مراسم رسمی جشن دارالامان را به زمان دیگری موکول می‌کنیم.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران