.
.
.

گراهام: اعتماد به طالبان اشتباه بزرگتر از امضای توافق‌نامه هسته‌ای با ایران است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی خبرهای مبنی بر رسیدن آمریکا به یک توافق صلح با طالبان، لیندسی گراهام، یک سناتور برجستۀ امریکایی به دونالد ترامپ هشدار داد که اعتماد به طالبان اشتباه بزرگتر از امضای توافق‌نامه هسته‌ای با ایران است.

لیندسی گراهام در صفحه رسمی توییترش نوشته است: «ترامپ، باید از اشتباهات باراک اوباما، رییس‌جمهوری پیشین آمریکا بیاموزد توافق بد می‌تواند تروریسم را در تمام جهان گسترش دهد».

او در توییترش نوشت: «اعتماد به این‌که به‌جای نیروی ضد تروریزم، طالبان بخواهد حضور القاعده و داعش و دیگر گروه‌های رادیکال اسلام‌گرا را کنترل کند اشتباهی بزرگ‌تر از توافق هسته‌ای اوباما با ایران است».

گراهام در ادامه نوشته است، هرگونه توافق با طالبان که مبارزه امریکا در برابر «تروریسم» را نادیده بگیرد، آن یک توافق صلح نیست؛ بلکه این، راه را برای حمله بر امریکا و منافع این کشور در سراسر جهان هموار می‌سازد.

او خطاب به دونالد ترامپ گفت، امیدوار است ترامپ توافقی را امضا نکند که باعث شود دوباره «تروریسم» در افغانستان جان بگیرد.

این سناتور امریکایی پس از آن به توافق احتمالی با طالبان واکنش نشان داد که روز جمعه 16 اوت دونالد ترامپ با اعضای ارشد امنیتی و مشاوران ارشدش در مورد صلح افغانستان گفت‌وگو کرد.

ترامپ پس از این گفت‌وگوها در صفحه توییترش نوشت: «ما و خیلی‌ها در آنسوی جبهۀ جنگ 19 ساله‌ افغانستان، به دنبال دست‌یابی به یک توافق هستیم اگر ممکن بود».