.
.
.

پدرام نامزد ریاست جمهوری افغانستان حکومت فدرالی را مهم‌ترین برنامه خود دانست

پدرام: اگر در انتخابات پیروز شوم خط مرزی دیورند با پاکستان را به رسمیت می‌شناسم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالطیف پدرام نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان پنج‌شنبه 15 آگست در کابل اعلام کرد، ایجاد حکومت فدرالی در افغانستان را از مهم‌ترین برنامه‌هایش عنوان کرد. او همچنین گفت اگر در انتخابات پیروز شود، خط مرزی دیورند با پاکستان را به رسمیت می‌شناسد.

پدرام پیکارهای انتخاباتی‌اش را رسماً در کابل آغاز کرده و در یک گردهمایی مردمی گفت، مرز دیورند یک مرز رسمی است در این مورد با پاکستان هیچ مشکلی وجود ندارد.

به گزارش طلوع نیوز، پدرام تاکید کرد: «کشورهای منطقه برای ما از لحاظ سیاست خارجی، اولویت دارند و ما می‌خواهیم روابط خوب با این کشورها داشته باشیم و هیچ مشکلی با پاکستان بر سر خط دیورند نداریم و این یک مرز رسمی است.»

او ایجاد حکومت فدرالی در افغانستان را از مهم‌ترین برنامه‌هایش عنوان کرده گفت، نظام فدرالی، تضمین کنندۀ حقوق مساوی تمام شهروندان خواهد بود.

عبدالطیف پدرام میان هودارانش سخنرانی می کرد و حکومت وحدت ملی را به عنوان یک «رژیم» یاد کرد و تاکید نمود: «موقف ما روشن است، ما حکومت وحدت ملی را به رسمیت نمی‌شناسیم.»

پدرام علاوه کرد، در صورت برنده شدن در انتخابات، به زنان حقوق مساوی با مردان خواهد داد و نیز تعصبات را در افغانستان از میان برخواهد داشت. وی ادامه داد، در صورت پیروزی، ارایۀ خدمات بهداشتی و آموزش را رایگان خواهد کرد.

قرار است انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بتاریخ 28 سپتامبر امسال برگزار شود. کمیسیون مستقل انتخابات این کشور هزینه این انتخابات را 149 میلیون دالر اعلام کرده که 90 میلیون آن توسط حکومت کابل و بقیه آن توسط کشورهای کمک کننده پرداخت می شود.

سفارت بریتانیا در کابل روز پنج شنبه 15 آگست با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرد، قرار است لندن هشت میلیون پوند برای حمایت از انتخابات ریاست جمهوری افغانستان کمک کند.