.
.
.

احتمال پیوستن محمد حنیف اتمر به تیم انتخاباتی محمد اشرف غنی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع از دسته انتخاباتی «دولت ساز» به رهبری محمد اشرف غنی سه‌شنبه 13 آگست به طلوع نیوز گفتند، احتمال دارد که محمد حنیف اتمر، نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به تیم انتخاباتی «دولت ساز» بپیوندد.

جاوید فیصل، یکی از سخنگویان تیم انتخاباتی محمد اشرف غنی گفت: «ما آماده هستیم از هر دسته انتخاباتی که با ما می‌پیوندند استقبال کنیم».

قابل ذکر است که اخیراً گزارش‌های مبنی بر اختلافات درونی در تیم انتخاباتی «صلح و اعتدال» به رهبری محمد حنیف اتمر نشر شد و اتمر هم آغاز پیکارهای انتخاباتی اش را متوقف کرد.

در همین حال، عبدالرشید دوستم، معاون اول رییس جمهوری افغانستان اعلام کرد، تلاش‌ها برای پیوستن یونس قانونی، عطامحمد نور و محمد محقق به تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» به رهبری عبدالله عبدالله ادامه دارد.

دوستم علاوه کرد: «محقق صایب و احمد ولی خان و داکتر عبدالله را استاد عطا و داکتر عبدالله را یک تیم قوی جور می‌کنیم».

اسدالله سعادتی، معاون اول تیم انتخاباتی عبدالله عبدالله می‌گوید: «این تیم (دسته انتخاباتی اتمر) و یا حداقل بدنه اصلی این تیم ممکن است از ما حمایت کند یقیناً برنامه‌های مشترکی است که بین ما و تیم صلح و اعتدال وجود داشت».

براساس جدول زمانی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، قرار است انتخابات ریاست جمهوری این کشور بتاریخ 28 سپتامبر امسال برگزار شود.