فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • جریمه فروشنده‌یی که ورود اتباع ایران، افغانستان و سوریه به مغازه‌اش را ممنوع کرده بود

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  سازمان حمایت از حقوق شهروندی و برابری در ترکیه (TİHEK) به صاحب یک مغازه در استان دنیزلی بدلیل ممنوع کردن ورود مهاجران افغانستان، ایران و سوریه به فروشگاه‌اش هشدار داد.

  سازمان حمایت از حقوق شهروندی و برابری در ترکیه (TİHEK) به صاحب یک مغازه که با اعلامیه‌ای بر روی در ورودی فروشگاه‌اش ورود مهاجران از ایران، افغانستان و سوریه را ممنوع کرده بود، هشدار داد.

  براساس گزارش اسپوتنیک، در اعلامیه که در این مغازه نسب شده، نوشته شده است: «مهاجران سوریه، ایران و افغانستان نمی‌توانند وارد این فروشگاه شوند و خرید کنند. در صورت ورود لت‌وکوب خواهند شد. ما مسئول عواقب آن نیستیم».

  پس از آنکه تصاویری از این اعلامیه در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد و واکنش‌ مردم را برانگیخت، دادستانی دنیزلی علیه مالک این مغازه به اتهام «تحقیر عزت و تحریک کینه و دشمنی قومی» اقدام به پیگرد قانونی کرد.

  براساس این گزارش، هیاتی از سازمان حمایت از حقوق بشر و برابری ترکیه نیز برای روشن شدن شرایط این پرونده به دنیزلی رفته و به دلیل نقض ممنوعیت تبعیض نژادی و قومی، برای صاحب فروشگاه جریمه‌ای به مبلغ 1000 لیر ترکی نوشتند، اما پس از پشیمانی وی، تصمیم بر این شد که جریمه را با اخطار جایگزین کنند.

  قبل از این، یک مغازه در ایران ورود اتباع افغان به مغازه‌اش را ممنوع کرده بود که با برخورد قانونی پلیس این کشور روبه‌رو شد.

  قوه قضائیه ایران برای فرد مانتوفروشی که با نصب بنری از ورود اتباع افغانستانی به مغازه خود جلوگیری کرده بود قرار تعلیق صادر شد و مانتوفروش متخلف به ارائه تخفیف به اتباع افغانستان محکوم شد.

  دادستان نظرآباد در مورد این مغازه‌دار گفته بود: «متهم به عذرخواهی از اتباع افغانستان در فضای مجازی، ارائه تخفیف ویژه به اتباع این کشور ظرف مدت سه ماه و درج موضوع تخفیف با نصب بنر محکوم شد.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران