.
.
.

عملیات نیروهای امنیت ملی افغان در کابل؛ دو فرد انتحاری کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان چهارشنبه 7 آگست 2019، سه عملیات نظامی جداگانه بر مراکز مخفی گروه داعش در کابل راه‌اندازی کردند.

به گزارش منابع خبری، در این عملیات، دو انتحار‌کننده گروه داعش کشته شدند و سه کارخانه ساخت واسکت انتحاری و موتربمب این گروه در کابل نابود شده است.

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که این عملیات در ناحیه هشتم، پانزدهم و ولسوالی بگرامی ولایت کابل بر اساس اطلاعات قبلی و در همکاری با مردم محل، اجرا شده است.

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان گفت، نیروهای این ریاست در همکاری با قطعات ویژه پولیس و ارتش موفق شدند تا جلو این برنامه‌های وسیع «هراس‌افگنانه» گروه داعش را در شهر کابل بگیرند.

براساس اعلامیه این ریاست، مخفی‌گاه و کارخانه‌های گروه داعش در میان خانه‌های رهایشی و ساحات غیرنظامی در کابل موقعیت داشت، به همین دلیل عملیات زمان طولانی را در برگرفت تا به غیرنظامیان آسیبی نرسد.

در نتیجه این عملیات دو انتحارکننده گروه داعش کشته شدند و مقداری از سلاح‌های سنگین، وسایل ساخت‌وساز موتربمب و واسکت‌های انتحاری نیز کشف و به دست نیروهای امنیت ملی افغان افتاده است.

در این رویداد همچنان، سه نفر از نیروهای امنیت ملی و پولیس افغانستان نیز کشته شدند.

این عملیات‌ها در حالی در کابل راه‌اندازی می‌شوند که طی یک هفته گذشته، سه حمله انتحاری و انفجاری در شهر کابل رخ داده و ده‌‌ها تن نظامی و غیرنظامی کشته و زخمی شدند.