.
.
.

واکنش عبدالله عبدالله به هشدار طالبان در مورد جلوگیری از برگزاری انتخابات

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ریاست اجرایی افغانستان سه‌شنبه 6 آگست در مورد هشدار طالبان به جلوگیری از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور واکنش نشان داد و موضع‌گیری این گروه را نسبت به انتخابات محکوم کرد.

این ریاست با نشر خبرنامه‌ای نوشت: «انتخابات از جمله حقوق بنیادی شهروندان کشور به شمار می‌رود، و مردم ما بعد از سال‌ها مبارزه و تلاش به آن دست یافته‌اند».

رییس اجرایی افغانستان از مردم این کشور خواسته در انتخابات پیشرو و مبارزات انتخاباتی به صورت گسترده اشتراک کنند و برنامه های طالبان را ناکام سازند.

در این خبرنامه از نیروهای امنیتی افغانستان نیز خواسته شده در راستای تأمین امنیت انتخابات تلاش‌های جدی کنند و «دشمنان افغانستان» را اجازه ندهند که مانع برگزاری انتخابات شوند.

هشدار طالبان: انتخابات یک پروسه جعلی است و از برگزاری آن جلوگیری می‌کنیم

گروه طالبان سه‌شنبه 6 آگست هشدار داد، انتخابات افغانستان یک پروسه جعلی است، نزد این گروه مشروعیت ندارد و مورد حملات این گروه قرار خواهد گرفت.

طالبان با نشر خبرنامه‌ای نوشتند، برگزاری انتخابات با حضور نیروهای خارجی در افغانستان مشروعیت ندارد و افراد این گروه برای جلوگیری از برگزاری آن تلاش می‌کنند.

در این خبرنامه آمده: «چونکه این انتخابات نام نهاد نیز مانند انتخابات‌های گذشته یک پروسه جعلی است، امارت اسلامی به جدیت برای جلوگیری از آن تلاش می‌کند، ما بر تمام هموطنان خود صدا می‌کنیم که از اشتراک درین پروسه خودداری نمایند و در کمپاین‌های تبلیغاتی کاندیدان سهم نگیرند».

در ادامه این خبرنامه ذکر شده: «چون به تازگی کمپاین‌ها برای انتخابات نمایشی آغاز شده و جلسات دائر می‌گردد، مجاهدین امارت اسلامی مانع این کار می‌شوند، برای اینکه خدانخواسته همطونان ملکی ما زیان نبینند باید به آن جلسات و تجمعات نروند که خطر حمله و زیان دیده می‌شود».

طالبان هشدار داده‌اند که افراد این گروه بالای تجمع‌های انتخاباتی حمله می‌کنند و از مردم افغانستان خواسته که در انتخابات و تجمعات انتخاباتی اشتراک نکنند.

از سوی دیگر، مقام‌های امنیتی افغانستان اطمینان داده‌اند که نیروهای امنیتی این کشور آماده تأمین امنیت انتخابات هستند.

براساس جدول زمانی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، قرار است انتخابات ریاست جمهوری این کشور بتاریخ 28 سپتامبر امسال برگزار شود و 18 نفر در این انتخابات کاندیدا هستند.