.
.
.

طالبان هشداد دادند: از برگزاری انتخابات جلوگیری می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه طالبان سه‌شنبه 6 آگست با نشر اعلامیه‌ای گفته‌اند که برای جلوگیری از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تلاش می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری‌های افغانستان، گروه طالبان اعلام کردند که این گروه با جدیت تمام برای جلوگیری از برگزاری انتخابات تلاش می‌کند.

در اعلامیه‌ی گروه طالبان آمده است، کشورهای خارجی به‌جای حمایت از روند انتخابات «جعلی» و به عهده گرفتن مصارف آن، انرژی و منابع‌شان را در راستای صلح واقعی به کار بیندازند.

این اعلامیه طالبان در حالی است که پیکارهای انتخاباتی نامزدان از 28 ژوئیه آغاز شده است، قرار است انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان 28 سپتامبر امسال برگزار شود.

از سوی دیگر، کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان دوشنبه 5 آگست اعلام کرد که حتی با دو نامزد هم انتخابات ریاست جمهوری این کشور را برگزار می‌کند.

به دنبال تهدید شورای تشریک مساعی نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان از احتمال تحریم انتخابات 28 سپتامبر، مسئولان کمیسیون مستقل انتخابات این کشور می‌گویند، حتی با دو نامزد، انتخابات ریاست جمهوری را برگزار می‌کنند.

عبدالعزیز ابراهیمی، سخنگوی این کمیسیون به روزنامه «هشت صبح» گفت، تمام آماده‌گی‌ها برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری گرفته شده و روند عملیات این انتخابات به سرعت به پیش‌ می‌رود.

ابراهیمی افزود، کمیسیون مستقل انتخابات برای برگزاری انتخابات با حضور 18 نامزد انتخابات ریاست جمهوری آماده‌گی دارد، اما در صورت احتمال تحریم انتخابات، حاضر است این انتخابات را با دو نامزد نیز برگزار کند.