.
.
.

9 سرباز کشته و 11 سرباز زخمی در نتیجه حمله طالبان در دایکندی افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سید انور رحمتی، والی دایکندی افغانستان جمعه 2 اوت تایید کرد، در دو حمله جداگانه طالبان بر پاسگاه های امنیتی در ولسوالی‌های پاتو و کجران این ولایت 9 سرباز پولیس کشته و 11 سرباز دیگر زخمی شدند.

رحمتی به روزنامه «اطلاعات روز» گفت، افراد طالبان حوالی ساعت 1:30 بامداد امروز جمعه بر دو پاسگاه نیروهای امنیتی در منطقه‌ «تپه‌ زیارت» در مربوطات ولسوالی پاتو حمله کردند.

رحمتی افزود، در جریان درگیری میان نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان طالبان تا کنون هشت نیروی امنیتی کشته و ده نیروی امنیتی دیگر زخمی شدند.

وی علاوه کرد، نیروهای امنیتی کنترل دو پاسگاه را که در ابتدا به ‌دست طالبان افتاده بود، پس گرفته و در حال حاضر درگیری شدید بین دو طرف در منطقه‌ی «سیجیک» ادامه دارد.

به گفته رحمتی، در این درگیری‌ها به جنگ‌جویان گروه طالبان نیز تلفات وارد شده اما آمار آن تا کنون مشخص نیست.

والی دایکندی گفت، در یک مورد دیگر، جنگ‌جویان گروه طالبان دیشب (شامگاه پنج شنبه) بر پاسگاه امنیتی «بازار مشترک» در ولسوالی کجران این ولایت حمله کرده بودند که این حمله با کشته‌شدن شماری از فرماندهان مشهور طالبان، از سوی نیروهای امنیتی عقب زده شد.

رحمتی افزود، در این درگیری یک سرباز دولتی نیز کشته و یک سرباز دیگر زخمی شدند.

در همین حال گروه طالبان مدعی است، در حمله بر پاسگاه‌های نیروهای دولتی در ولسوالی پاتو، چهار پاسگاه از سوی جنگ‌جویان این گروه تصرف شده و در این حمله 20 نیروی دولتی نیز کشته شدند.