.
.
.

حمله انتحاری در غزنی چهار کشته و 20 زخمی برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام‌های ولایت غزنی در جنوب افغانستان تایید کردند که در نتیجه یک حمله انتحاری بامداد روز شنبه 27 ژوئیه در این ولایت چهار نفر کشته و 20 نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، خالد وردک، فرمانده پولیس ولایت غزنی با تایید این خبر گفته است، این رویداد حوالی ساعت 4:30 بامداد امروز شنبه در ولسوالی «آب بند» این ولایت هنگامی رُخ داد که انتحارکننده موتر پر از مواد منفجره را در دروازه اول ساختمان این ولسوالی منفجر ساخت.

وردک تایید کرد، در این حمله انتحاری چهار تن از نیروهای دولتی کشته و 20 تن دیگر زخمی شدند. او ادامه داد، احتمال افزایش تلفات نیز وجود دارد.

گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفتند.

قابل ذکر است که بامداد روز یکشنبه 7 ژوئیه امسال یک حمله خونین انتحاری در منطقه «شامیر» در نزدیک مقر امنیت ملی شهر غزنی نیر زخ داده بود.

وزارت بهداشت افغانستان تایید کرد، در آن حمله انتحاری 12 نفر کشته و 179 نفر دیگر زخم برداشتند که بیشترین قربانیان این رویداد غیرنظامیان بودند.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفت و در صفحه رسمی توییترش نوشت، یک موتر بمب گذاری شده این گروه یک مرکز استخبارات دولت افغانستان را آماج حمله انتحاری قرار داد و ده‌ها تن از کارمندان و سربازان این مرکز کشته شدند.

از سوی دیگر، شامگاه جمعه 5 ژوئیه امسال در داخل یک مسجد در شهر غزنی انفجار رخ داد که در آن حمله نیز سه نفر کشته و 20 نفر دیگر زخمی شد.