.
.
.

بازداشت «امام زمان» قلابی در شهر هرات افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سید محمد شیرزادی، رییس اداره حج و اوقاف ولایت هرات در غرب افغانستان تایید کرد، فردی مدعی بود که «امام زمان هستم و با مورچه‌ها صحبت می‌کنم» روز شنبه 27 ژوئیه در این ولایت دستگیر شد.

شیرزادی در صفحه رسمی فیسبوک خود نوشت: «شخصی بنام فرید علی ولی اللهی بعد از نشستی که با او داشتم ادعا می‌کرد که من مهدی آخر زمان هستم، بالای مریض وقتی می‌خوانم می‌بینم و می‌دانم که شفا یاب می‌شود، با مورچه‌ها صحبت می‌کنم».

رییس اداره حج و اوقاف در ادامه نوشته است: «این شخص کاذب که خواهرانی زیادی هم فریب خورده برای دعا‌خوانی نزدش می‌رفتند وقتی به خانه‌اش رفتیم حتی شلوار نداشت و وضعیت محیط خانه هم از لحاظ اخلاقی بسیار زشت نمایان می‌شد. الحمد‌الله دستگیر و به مراجع ذیربط سپرده شد».

وی علاوه کرد، این فرد به همکاری نیروهای امنیت ملی و فرماندهی پولیس ولایت دستگیر و برای بررسی بیشتر به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شده است.

سید محمد شیرزادی، رییس اداره حج و اوقاف ولایت هرات اعلام کرد: «دوستان اگر همچون اشخاص کاذب دیگری را هم خبر دارید برای بنده اطلاع دهید».

قبل از این وزارت حج و اوقاف افغانستان پس از کشته شدن دختری به اسم فرخنده به دستور یک تعویذ نویس، دستور بستن مکان‌ و دکان‌های تمام تعویذنویسان در تمام این کشور را داده بود، اما هنوز هم شمار زیادی از چنین اشخاص به اسم تعویذ نویس برخی مردم ساده‌لوح را فریب داده و از این طریق پول بدست میاورند.