.
.
.

تماس تلفنی پومپئو به غنی: تعهد ما نسبت به افغانستان هیچ تغییری نکرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مایک پومپئو، وزیر امور خارجه امریکا به تازگی در تماس تلفنی به محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان گفت، تلاش های صلح برای ختم جنگ باید سرعت داده شود و تعهد واشنگتن نسبت به کابل هیچ تغییر نکرده است.

وزارت امور خارجه امریکا پنج شنبه 25 ژوئیه با نشر خبرنامه ای نوشت، پومپئو افزود، در استراتژی رییس جمهوری دونالد ترامپ در مورد جنوب آسیا، از جمله تعهد به خروج مبتنی بر شرایط از افغانستان، هیچ تغییری نیامده است.

مایک پومپئو تاکید کرده است، جنرال جوزف دانفورد و زلمی‌ خلیلزاد را به کابل فرستاده است تا در مورد مراحل بعدی گفت‌وگوهای صلح، مشوره کنند.

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان در این تماس تلفنی از توجه امریکا و حضور دانفورد و خلیلزاد در کابل استقبال کرده است.

محمد اشرف غنی «از تعهد افغانستان به همکاری شانه‌ به‌ شانه با ایالات متحده برای رسیدن به یک افغانستان باثبات، صلح‌آمیز و دموکراتیک که مرکز تروریزم نباشد»، اطمینان داده است.

از سوی دیگر، جنرال جوزف دانفورد، رییس ستاد مشترک قوای مسلح ایالات متحده امریکا پنج شنبه 25 ژوئیه در دیدار با رهبران افغانستان در کابل گفت، همکاری میان قوای مسلح این دو کشور برای درازمدت ادامه پیدا می کند.

دانفورد افزود: «صلح در اولویت برنامه‌های حکومت ایالات متحده قرار دارد، اما در برنامه و همکاری ما با حکومت و ارتش افغانستان کدام تغییری نیامده است».

او ادامه داد: «پیوندهای عمیقی میان قوای مسلح دو کشور در سالیان مبارزه و قربانی‌های مشترک شکل گرفته و همکاری‌ها میان قوای مسلح دو کشور برای درازمدت ادامه پیدا می‌کند».