.
.
.

عملیات ویژه برای پاک‌سازی از «هراس‌افگنان» در ناحیه پنجم کابل راه‌اندازی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور داخله افغانستان شنبه 20 ژوئیه اعلام کرد که به دنبال افزایش ترورهای هدف‌مند، حمله بر کارمندان دولتی و شکایت‌ها در مورد جابه‌جایی «تروریستان» در ناحیه پنجم شهر کابل، این وزارت عملیات ویژه در مربوطات ناحیه پنجم این شهر راه‌اندازی کرده است.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان به روزنامه «هشت صبح» گفته است، محمدمسعود اندرابی، سرپرست این وزارت امروز شنبه به صورت سر زده و نابه‌هنگام به مقر حوزه پنجم امنیتی شهر کابل رفت و با مسئولان درجه اول امنیتی جلسه دو ساعتی امنیتی را ترتیب داد.

رحیمی افزود، در حال حاضر شکایت از مجرمان سازمان‌یافته در ناحیه پنجم شهر کابل وجود ندارد و اما در این اواخر «تروریستان» دست به ترور کارمندان نهادهای عدلی و قضایی، کارمندان دولتی و انجنیران زده‌اند.

سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان تصریح کرد که تأمین امنیت ناحیه پنجم در اولویت کاری نهادهای امنیتی قرار دارد و با برنامه‌ریزی عملیات «ویژه و اپراتیفی» این ساحه از وجود «جنایت‌کاران، تروریستان، دزدان و مجرمان» پاک ‌سازی می‌شود.

بنابراین گزارش، حدود 15 روز پیش تفنگ‌داران ناشناس بر کارمندان دادستانی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری در مربوطات ناحیه پنجم شهر کابل حمله کردند. در این حمله یک دادستان این مرکز کشته و یک کارمند دیگر زخمی شد. واقعه‌هایی از ترورهای هدف‌مند و حمله بر کارمندان دولت پیش از این نیز در ناحیه پنجم گزارش شده بود.

از ناحیه پنجم شهر کابل به عنوان محل اختفای «مجرمان سازمان‌یافته» یاد می‌شود. چند سال پیش نیروهای امنیت ملی با اجرای عملیاتی «رییس خدایداد» را که نیروهای امنیتی از آن به عنوان «خطرناک‌ترین» مافیا در سطح افغانستان و منطقه یاد می‌کرد، از مربوطات همین ناحیه بازداشت کردند.