فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وظیفه یک مقام بلندرتبه افغانستان به اتهام آزار جنسی یک گردشگر خارجی به تعلیق درآمد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  اداره مستقل ارگان‌های‌ محلی افغانستان سه شنبه 16 ژوئیه اعلام کرد که وظیفه عبدالمعروف خیرخواه، ولسوال(فرماندار) ولسوالی واخان ولایت بدخشان در شمال این کشور را پس از اتهام‌های آزار و اذیت جنسی یک گردشگر خارجی، به حالت تعلیق درآورده است.

  سید شاه سقیم، سخنگوی این اداره به سایت خبری «خبرنامه» گفته است، بر اساس گزارش‌های رسیده به اداره مستقل ارگان‌های محلی، این اداره به اداره ولایتی بدخشان هدایت داده که هرچه عاجل یک هیأت حقیقت‌یاب برای بررسی این قضیه به ولسوالی واخان فرستاده شود.

  سقیم افزود، تا وقت تکمیل شدن و نهایی شدن این قضیه، وظیفه عبدالمعروف خیرخواه، ولسوال واخان به حالت تعلیق درآمده و او تا تکمیل شدن این قضیه، نمی‌تواند به وظیفه‌اش ادامه دهد.

  این اقدام اداره ارگان‌های محلی در حالی صورت می‌گیرد که یک گردشگر خارجی، که بر اساس گزارش‌ها شهروند استرالیا است، در شکایت‌نامه‌ای ادعا کرده که حدود دو ماه قبل از سوی ولسوال واخان بدخشان مورد آزار جنسی قرار گرفته است.

  ولسوالی واخان بدخشان، یکی از مناطق زیبا برای بازدید گردشگران خارجی در افغانستان شناخته می‌شود که سالانه شماری از گردشگران خارجی به این منطقه می‌‌روند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران