فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اعتبارنامه دریافت کردند

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان روز دوشنبه 15 ژوئیه 2019، به نامزدان ریاست جمهوری و معاونان آنان اعتبار نامه توزیع کرد.

  به گزارش منابع خبری، غلام فاروق نجرابی یکی از نامزدانی که از گرفتن این اعتبارنامه خود داری کرده است می‌گوید: «تا صلح نیاید و حکومت موقت به وجود نیاید و قانون انتخابات از بین نرود، اعتبارنامه تقلب کاری را قبول نداریم».

  در همین حال، بشیر بیژن معاون نخست دسته انتخاباتی احمد ولی مسعود می‌گوید، آرزو داریم که به تعهدات‌تان عمل کنید در غیر آن بحث تحریم انتخابات به عنوان یک گزینه به حالت خودش است».

  در همین حال حوا علم نورستانی رییس کمیسیون مستقل انتخابات در پاسخ گفت: «تعهد می‌سپارم که کمیسیون مستقل انتخابات با بی‌طرفی و شفافیت کار می‌کند».

  همچنان، عبدالرحمان ننگ رییس دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در پاسخ به نامزدان گفت، شما نظارت کنید از انتخابات تا در شفافیت در این روند تامین شود.

  منابه خبری افغانستان می‌نویسند، اعتبارنامه‌های که برای دسته‌های انتخاباتی توزیع شد از یک سو تایید کننده نامزدی آنان در انتخابات ریاست جمهوری است و از سوی دیگر راه برای ناظران آنان در فرایند‌های انتخابات پیش‌رو باز می‌کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران