.
.
.

نشست صلح میان هیئت دولت افغانستان و نمایندگان طالبان در دوحه آغاز شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نشست بین الافغانی صلح روز یکشنبه 7 ژوئیه میان هیئت افغانستان و نمایندگان طالبان در شهر دوحه قطر برگزار شد. هم زمان با این نشست طالبان یک حمله خونین انتحاری را در شهر غزنی در جنوب افغانستان انجام دادند.

به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان، در این نشست بین الافغانی صلح یک هیئت بیش از 50 نفر از افغانستان اشتراک کرده اند که متشکل از اعضای شورای عالی صلح، جامعه مدنی، زنان، خبرنگاران و سیاستمداران افغان است.

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در صفحه رسمی توییترش نوشت، این نشست بین الافغانی صلح دو روزه است و 60 نفر از آدرس شخصی خودشان اشتراک کرده اند که کشورهای قطر و آلمان میزبان این نشست اند.

این سومین نشست بین الافغانی صلح است که میان هیئت افغانستان و نمایندگان طالبان برگزار شده است و قبلاً دو بار چنین نشست مشابه در شهر مسکو پایتخت روسیه برگزار شده بود. در این نشست ها نماینده حکومت افغانستان اشتراک نکرد.
هم زمان با برگزاری نشست بین الافغانی صلح در شهر دوحه قطر، یک حمله خونین انتحاری توسط طالبان در شهر غزنی در جنوب افغانستان رخ داد.
وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان تایید کرد، در نتیجه یک حمله انتحاری بامداد روز یکشنبه 7 ژوئیه در ولایت غزنی 12 نفر کشته و 179 نفر دیگر زخمی شدند.
وحیدالله مایار، سخنگوی این وزارت در صفحه رسمی توییترش نوشت، بیشترین قربانیان این رویداد غیرنظامیان به شمول کودکان هستند.
دفتر والی غزنی در صفحه رسمی فیسبوک اش نوشت، یک موتر بمب گذاری شده حوالی ساعت 8:30 صبح امروز یکشنبه در منطقه «شامیر» در نزدیک مقر امنیت ملی شهر غزنی انفجار کرد.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و در صفحه رسمی توییترش نوشت، یک موتر بمب گذاری شده این گروه یک مرکز استخبارات دولت افغانستان را آماج حمله انتحاری قرار داد و ده ها تن از کارمندان و سربازان این مرکز کشته شدند.